Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Po dvou letech ve slopestylu na bedně. Pančochová byla v Seiseralmu třetí

Bylo to dlouhé čekání. Na moment, až znovu stoupne na stupně vítězů ve slopestylu, čekala Šárka Pančochová dva roky. Prolomit se to české snowboardistce podařilo ve Světovém poháru v italském Seiseralmu, kde obsadila třetí místo.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/PA/David Davies autor: David Davies

"Je to krásný zakončení sezony. Do léta půjdu s pocitem, že to má smysl. Je to velká motivace pokračovat dál v tréninku a zlepšovat se v tricích," radovala se Pančochová z nejlepšího výsledku sezony.

"Neočekávala jsem tady od sebe nic, chtěla jsem si zajet nejlepší jízdu. S nikým se neporovnávat, jen sama se sebou. Koncentrovala jsem se na sebe a vyplatilo se to," řekla šestnáctá žena z olympijského slopestylu v Pchjongčchangu.

Na premiérovou výhru v posledním slopestylu sezony dosáhla Ruska Sofija Fjodorovová se ziskem 80,46 bodu. Sedmadvacetiletou Pančochovou od stříbrné norské reprezentantky Silje Norendalové dělily pouhé dva body a 21 setin.

Je nám líto, video expirovalo.
Snowboardistka Pančochová skončila na SP třetí ve slopestylu

"Šance (na lepší místo) určitě byla. Měla jsem technicky dobrý raily, možná nejtechničtější ze všech holek. Kdyby se mi v poslední jízdě podařil zajet ještě jeden trik, který jsem chtěla, tak bych určitě byla ještě výš. Škoda, ale takhle na konec sezony, kterou poznamenalo zranění, jsem hrozně ráda za to třetí místo," řekla snowboardistka, před týdnem druhá v závodu Evropského poháru v Peci pod Sněžkou.

V italském středisku se ve čtvrtek jela kvalifikace a mezi šestici finalistek se Pančochová dostala z pátého místa. "Bylo škaredé počasí, začalo hodně sněžit, ale naštěstí se mi podařilo zajet docela dobrou první jízdu. Navíc jsem jela skoro až jako poslední, takže jsem věděla, že už mě nikdo nemůže vystrčit," řekla.

Ve finále se tradičně jely tři jízdy, české reprezentantce se povedla ta druhá, za kterou si vysloužila 76,05 bodu. "Dala jsem asi nejlepší jízdu za celý týden, co tady jsem. Bylo to super a čistý. Celkově je tady ten park strašně příjemný, překážky jsou friendly, člověk se jich nemusí bát. Hrozně ráda sem jezdím," řekla Pančochová.

Bývalá vítězka Světového poháru ve slopestylu byla naposledy v této disciplíně třetí v březnu roku 2016 na závodech ve Špindlerově Mlýně. Potom ještě skončila ve stejném roce v listopadu ve Světovém poháru třetí v Big Airu v Miláně.

SP ve snowboardingu v Seiseralmu (Itálie) - slopestyle:

Ženy: 1. Fjodorovová (Rus.) 80,46, 2. Norendalová (Nor.) 78,26, 3. Pančochová 76,05, ... v kvalifikaci 21. Vojáčková (obě ČR) 33,08.

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Fjodorovová 1720, 2. Onicukaová a Iwabučiová (obě Jap.) obě 1300, ... 9. Pančochová 720, 22. Vojáčková 340.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy