Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Pelta: Dokud jsme ve hře, žádnou paniku

Praha – Problémy fotbalové reprezentace vidí trenér Michal Bílek v absenci zraněných hráčů i v menším herním sebevědomí těch, kteří ve třech dosavadních zápasech nastoupili. Přes kritiku médií i fanoušků má však kouč nadále důvěru předsedy FAČR Miroslava Pelty. První muž tuzemského fotbalu to potvrdil v pořadu Na slovíčko. V rozhovoru zazněly i další témata – neúspěch jednadvacítky v baráži o Euro, Křetínského kabela nebo kauza tří Bohemek.

Miroslav Pelta s Karlem Poborským
zdroj: ČT24 autor: Šulová Kateřina

Kvalifikační zápas s Bulharskem Peltu samozřejmě nepotěšil, ale odvolávat trenéra Bílka nehodlá. "Trenér dostal před Eurem důvěru. Tam jsme až na herní i výsledkový výbuch proti Rusku uspěli. V aktuální kvalifikaci je cílem minimálně baráž. Pokud by se to nepodařilo, přišla by na řadu diskuze o dalším působení trenéra Bílka a jeho realizačního týmu. Dokud jsme ve hře, není důvod k panice," uvedl Pelta a dodal: "Hráči mají snahu, ale individuální kvalita a hra jednotlivců nedosahuje úrovně, kterou si představujeme. Spokojení být tedy nemůžeme."

Do nominace a sestavy nemluví

Jaké hráče Bílek na sraz svolá a kdo nastoupí v základní sestavě, jde mimo něj. "Na nominaci mám někdy jiný názor, ale nominace a rozložení sestavy je plně v kompetenci trenérů." Zároveň ale naznačil, že si dovede představit lepší využití místa konání kvalifikačního zápasu vzhledem k nominaci. "Nominaci nejde dělat populisticky, ale využít domácí prostředí, kde se hraje, jde určitě lépe. Jsou to drobnosti, ale i na tohle téma chci s trenérem Bílkem a manažerem Šmicerem mluvit."

Pelta se vyjádřil i k předraženým vstupenkám na zápas. "Budu apelovat na své kolegy ve Stesu, aby cena vstupenky na hlavní tribuny i celková kalkulace byla úměrná ekonomické situaci," prohlásil jako člen představenstva marketingové agentury FAČR.

Pelta zůvodňoval i neúspěch Lvíčat v baráži s Ruskem. "V Jablonci jsme inkasovali poměrně brzy a v klíčové chvíli nedali penaltu. To rozhodlo o vývoji prvního utkání. Jednadvacítka byla vždy výkladní skříní našeho fotbalu, ale v budoucnu budu proti, aby jednadvacítka v Jablonci hrála," řekl rázně. "Výsledková série a optimální tréninkové zázemí blízkého areálu v Břízkách bylo předurčení pro zvládnutí baráže. Pokud si jablonecký divák neváží takových zápasů, o podobnou exkluzivitu přijde," pohrozil do budoucna.

Kauzy chce jako předseda dotáhnout

Sám je majitelem fotbalového klubu, největší problémy v současnosti řeší právě na úrovni klubů. "Nedořešení kauzy Bohemek a zejména ta poslední kolem doktora Křetínského mě velmi tíží. Bohemky chceme vyřešit smírem. To znamená pokus o stažení žaloby ze strany Střížkova na FAČR. Dokončení konkurzu subjektu pana Vejsady a odkoupení pohledávek asociací s následným prodejem Bohemians 1905, třeba i ve spátkovém kalendáři," nastínil možnou variantu řešení.

Jaká je aktuální situace okolo posledního skandálu v lize, stále nechtěl prozradit. "Moje povinnost byla předat všechny informace policii. To mi schválil i výkonný výbor. Probíhají intenzivně výslechy a policie je aktivní, konkrétní výsledky budou za nedlouhý čas. Křetínský má ve fotbalové společnosti morální kredit a podle výše peněz, které do fotbalu investuje, má právo na rovné podmínky," uvedl k nedávné aféře. Podle deníku Insider však žádný přímý důkaz o korupčním nebo podvodném jednání protikorupční policie od Pelty nebo Křetínského neobdržela. Co přesně je obsahem materiálů, je tedy nadále utajováno.

Zdroj
ČT sport, deník Insider

Hlavní zprávy