Následuje
MS 2020 Německo

Pchjongčchang je na Hry připravený, říká generální sekretář ČOV

Praha - Velmi pozitivně smýšlí o přípravách olympijských her v Pchjongčchangu generální sekretář Českého olympijského výboru (ČOV) Petr Graclík. V rozhovoru pro ČT uvedl, že korejští organizátoři jsou už z velké části připraveni. Připravenost si chválí i trenér Petr Novák, jehož svěřenkyně Martina Sáblíková momentálně v Koreji závodí na MS.

Skokanský areál v Pchjongčchangu
zdroj: ČTK/AP autor: Lee Jin-man

Graclík sleduje olympijské přípravy velmi pozorně a práci organizátorů chválí. "Zaznamenali jsme perfektní práci korejských organizátorů, kteří to vzali velmi zodpovědně. V Koreji jsem měl možnost se zúčastnit jednoho zasedání už před čtyřmi lety, a už tehdy byla zhruba polovina infrastruktury téměř hotová. Takže vůbec neváhají, říká Graclík.

Korejci s přípravami pokračují velmi rychle. "Žádná zpoždění nezaznamenáváme. Samozřejmě, do olympiády zbývá rok a ještě není všechno hotové, například obě olympijské vesnice jsou zhruba v padesáti až sedmdesátiprocentním stavu. Nicméně sportoviště a všechna infrastruktura kolem nich je téměř hotová," popisuje generální sekretář ČOV.

Sportoviště si v těchto dnech zkouší Martina Sáblíková, která závodí na světovém šampionátu v Kangnungu. "Je to lépe připravené, než rok před olympiádou v Soči. Hala vypadá hezky a schází jen olympijské emblémy," nestěžuje si trenér Sáblíkové Petr Novák s tím, že jsou připravené i venkovní prostory kolem haly. 

ČOV v současnosti dolaďuje detaily ohledně ubytování a logistiky. "Máme už zajištěné ubytování pro českou výpravu a řešíme logistiku, tzn. co nejkomfortnější dopravu (pro závodníky). Řešíme ubytování v horách, kde je kapacita lehce omezená. Řešili jsme pokoje navíc pro různé servisní pracovníky, kteří jsou k týmům, ať už biatlonovým nebo běžeckým, nezbytní," říká Graclík.

Zdroj
ČT sport, ČT24

Hlavní zprávy