Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Parádní výsledky, ale v nejlepším se má přestat, ví unavená Koukalová

Oslo – Na trať vyrážela ze čtvrtého místa, nakonec z toho bylo po čisté střelbě stříbro. Gabriela Koukalová prožívá na konci sezony další úspěšný díl Světového poháru. Návod, jak na to? "Já tu vlastně nechtěla být úspěšná," řekla Koukalová. Nakonec je vše jinak. "A já jsem za to ráda," dodala.

Gabriela Koukalová v cíli stíhacího závodu
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Po mistrovství světa následovaly další tři zastávky Světového poháru, což je pro Koukalovou moc. Koncentrace je těžší a těžší. "Ale jsem ráda, že tu můžu být," řekla. Aby také ne. Bramborová medaile ve sprintu, ale zato malý glóbus za disciplínu a teď druhá příčka ze stíhačky. "Na vítězství jsem ani nepomýšlela, a to bylo asi ono. Sešlo se to," dodala Koukalová, která si letos dojela pro zlato ve sprintu na MS v Hochfilzenu.

Každý glóbus je pro ni motivací, ale zároveň už se podle jejích slov nejedná o takovou metu, jako před pár lety. "Tehdy jsem neměla nic. Teď mě to nijak nesvazuje a říkám si, že to nějak dopadne. Je to super, skvělé výsledky, ale nekontroluju rozestup v bodech, soustředím se na závod od závodu. Nevím, jaký je tam souboj, jaká tam je šance, jestli je to vůbec možný," vysvětlila.

A hlavně je ráda, že poslední víkend sezony k ní přišlo více štěstí, než čekala. "I když jsem na výkony nebyla úplně zkoncentrovaná, tak to takhle vyšlo a je to skvělý. Snad jsem prostřednictvím svého výkonu udělala radost lidem, kteří mi fandili. Byla tady dneska spousta Čechů, díky nim jsem si užila skoro každý metr na trati," řekla Koukalová.

A jak se stříbro rodilo? "Pár lidí mě prosilo, abych jela rychlejc, tak jsem je vzala za slovo," sdělila naoko vážně. Především se ale cítila daleko lépe na lyžích. "Tak o třídu. To je vždycky fajn, když cítíte, že prvních sto metrů ujedete bez větších obtíží. Jsem ráda, že se mi takhle vrátila energie a doufám, že to budu schopná podržet i zítra při hromadném závodě," uvedla Koukalová.

Gabriela Koukalová pod můstkem v Holmenkollenu
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Před ní byla rychlejší už jen Finka Mari Laukkanenová. Koukalová na ni po poslední střelecké položce ztrácela 12 vteřin, pak se jí povedlo stáhnout rozdíl na pouhých devět. "Chvíli jsem věřila," líčila, jak si dělala zálusk na zlato. Koukalová totiž měla Laukkanenovou na dohled. "A když mi hlásili, že jsem to stáhla, tak jsem si říkala, že vypadá, že jí docela dost dochází," řekla Koukalová.

Omyl. "Na posledních dvou stoupáních jsem se snažila jet na maximum, ale v posledním kopci na osmdesát metrů jsem viděla, že nemám šanci. To by se muselo stát něco zásadního," dodala. Koukalová byla proto ráda, že za ní nikdo dlouho nejede. "Mohla jsem si tak posledního půl kilometru dojet lehce pro druhou příčku a nemusela s nikým finišovat." Třetí skončila Francouzka Justine Braisazová.

Nyní už má před sebou jen masák. Nechtěla by přece jen ve své jízdě pokračovat ještě chvíli? "I kdybych tady třikrát vyhrála, stejně se budu těšit na klid. Sezona byla letos hrozně dlouhá. Jsem ráda, že to takhle skvěle dopadlo, ale v nejlepším se má přestat," zavelela Koukalová.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy