Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střelba

Pančochová vynechá kvůli kolenu a termínové kolizi X-Games

Kreischberg - Česká snowboardistka Šárka Pančochová letos vynechá zámořské X-Games, kde měla závodit ve slopestylu. Rozhodla se kvůli termínové kolizi s mistrovstvím světa v rakouském Kreischbergu, kde je finále této disciplíny na programu ve středu 21. ledna a v Aspenu se závod pojede v sobotu 25. ledna. Navíc váhá, zdali na světovém šampionátu nastoupí k závodu na U-rampě. 

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/ABACA

"Přišla bych o hodně tréninků, což by nebylo dobré. Nejsem z toho nadšená, ale bohužel," řekla po tréninku v U-rampě na MS. Světovému šampionátu dala přednost i proto, že trať na slopestyle je kratší, skoky jsou menší a Pančochová tak chce šetřit koleno, v němž má od jara po plastice křížové vazy.

"To cestování je dlouhé a také nechci moc riskovat kvůli tomu kolenu," vysvětlovala. Ve hře byla i možnost, že by dala přednost extrémním zámořským hrám, kde byla ve slopestylu před čtyřmi lety druhá. "Ale podporuje mě hodně svaz a Dukla, tak se tady pokusím zajet o medaili," pousmála se.

Její kouč Martin Černík považuje volbu termínů za nešťastnou, neboť snowboardová komunita se tím rozděluje. "Rozhodování bylo těžké, ale Šárka je po úrazu, tak jsem zvolili Kreischberg, protože tady je menší trať. X-Games, to je opravdu extrém. Skoky jsou tam obří, říkali jsme si, pojďme radši začít s něčím normálním," prohlásil Černík.

Pančochová navíc přemýšlí, zdali vůbec pojede na U-rampě. "Hlavně, aby se jí v prvním závodu po pauze nic nestalo. Má před sebou ještě spoustu let závodění, takže by bylo škoda, kdyby to nějak hrotila," řekl její kouč Martin Černík. Pančochová smýšlí podobně. "Ještě nevím, jestli U-rampu pojedu. Uvidím, jak se budu cítit zítra, a podle toho se rozhodnu. Šlo mi hlavou i to, že bych U-rampu nejela a šetřila se na slopestyle, ale nechám to na zítra," prohlásila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy