Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS juniorů 2021 Rakousko

Pančochová se ve Špindlu dostala do finále

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Šárka Pančochová si poprvé na českém území zkusí finále závodu Světového poháru. Česká jednička se ve Špindlerově Mlýně kvalifikovala ze šestého místa do boje o medaile v disciplíně slopestyle. Mezi muži postoupil do semifinále Dušan Kříž, ostatní čeští reprezentanti vypadli. Přímý přenos ze Špindlerova Mlýna začíná v 10:30 na našem webu, finále je od 13:55.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Julie Jacobson

Pančochové se nejdříve nepovedla první kvalifikační jízda, ale ve druhé dostala od rozhodčích 75,75 bodu. O 75 setin porazila v boji o poslední místo ve finále Aimee Fullerovou z Británie. Kvalifikaci ovládla Karly Shorrová z USA a Švýcar Jonas Boesiger. Druhá česká freestylistka na startu Kateřina Vojáčková obsadila 17. místo.

"Před druhou jízdou jsem byla nervóznější, protože první se mi nepovedla podle představ. Tak jsem musela ve druhé riskovat," řekla Pančochová. "Bylo to těsný, ale jsem ráda, že jsem postoupila. Zítřejší tři finálové jízdy jsou komfortnější, chci se více soustředit na raily a mým cílem je skončit na stupních vítězů," doplnila.

Křížovi se, stejně jako Pančochové první jízda vůbec nepovedla, ale v druhém pokusu dostal 82,75 bodu a pojede ještě minimálně jednou. Do finále postoupili přímo tři muži z každé ze dvou skupin, dalších dvakrát pět snowboardistů do semifinále. Z toho v neděli projdou do boje o medaile čtyři jezdci.

Na 31. pozici skončil Jan Nečas, o tři místa za ním dokončil kvalifikaci Mikoláš Pajer a nejlepší Čech ve Světovém poháru Petr Horák byl šestatřicátý.

Je nám líto, video expirovalo.
Pančochová se ve Špindlu dostala mezi elitní šestku
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy