Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín českého snowboardingu

Pančochová může být první českou vítězkou SP federace FIS

Kreischberg - Snowboardistka Šárka Pančochová se může stát první českou vítězkou Světového poháru mezinárodní federace FIS. Ve finále v Kreischbergu, kde se jede ve středu kvalifikace a ve čtvrtek závod ve slopestylu, může pátá žena z olympiády v Soči získat velký křišťálový glóbus pro královnu freestylových disciplín a k tomu přidat malý za triumf ve slopestylu.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/AP autor: Julie Jacobson

Lyžařský světový pohár vyhráli dosud tři Češi. Tomáš Kraus má doma čtyři malé glóby za skikros a jeden velký za freestylové lyžování z roku 2006, v kterém vládl také Jakub Janda skokanům na lyžích. Lukáš Bauer uspěl mezi běžci o dva roky později. "Moc se na glóby extra nesoustředím. Spíš se koncentruji na ježdění, a když se to podaří, tak se to podaří. Musím si jezdit to svoje," řekla Pančochová.

"Cíl je jasný, zajet pěknou jízdu. A ano, jedním z důvodů, proč je tady, a ne na US Open, je, že má šanci vyhrát světový pohár. Tak to pojďme zkusit," řekl trenér Martin Černík. Pančochová má velkou šanci uspět, protože na startu slopestylu v Kreischbergu chybí Američanka Kelly Clarková, která jezdí U-rampu. V čele pořadí SP freestylových disciplín (U-rampa a slopestyle) na ni Pančochová ztrácí 280 bodů.

V hodnocení slopestylu je Pančochová druhá o 300 bodů za Nizozemkou Cheryl Maasovou, která v Rakousku rovněž není. Za výhru snowboardisté dostávají 1 000 bodů. V této sezoně Pančochová odjela ve slopestylu dva závody SP. V Copper Mountain si připsala premiérové vítězství v seriálu a v kanadském Stonehamu byla čtvrtá.

V Kreischbergu už si vyzkoušela trať a pochvalovala si překážky i skoky. "Trať je dobrá, skoky nejsou obří, takže jsem příjemně překvapená. Je to v pohodě. Už jsem dělala dobrý triky," řekla Pančochová. Na Kreischberg má hezké vzpomínky. Před čtyřmi lety zde nečekaně před olympiádou ve Vancouveru vyhrála závod SP v U-rampě. Ve slopestylu je Pančochová stříbrná z MS v La Molině 2011. Minulou zimu jako první Češka vyhrála seriál World Snowboard Tour a byla druhá na X-Games.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy