Sokolský zpravodaj

Pančochová díky povedenému finále poprvé vyhrála SP ve slopestylu

Copper Mountain (USA) - První vítězství ve světovém poháru v disciplíně slopestyle si v americkém Copper Mountain vyjela Šárka Pančochová. Česká naděje pro olympijské hry v Soči nenašla v přemožitelku především díky povedené druhé finálové jízdě.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/AP autor: Julie Jacobson

Pančochová ukázala, že je v olympijské sezoně ve slibné formě. Po slalomářce Ester Ledecké a crossařce Evě Samkové bude třetí českou snowboardistkou, která může mít v Soči velkou šanci na medaili.

U-rampa jí v Copper Mountain nevyšla, ale ve svém silnějším slopestylu excelovala, byť se jí první jízda tolik nepodařila. V té byla mezi osmi finalistkami šestá, ale v druhé jízdě dostala 92,25 bodu a porazila Isabel Derungsovou o více než deset bodů. Třetí místo obsadila další Švýcarka Elena Könzová.

Martin Černík, trenér:

"Mám radost, že se poprala s těžkými podmínkami a psychicky to zvládla, protože technicky na to má. Neznamená to, že vyhraje olympiádu, ale dnes dokázala, že na to má a může se to povést znovu."

Pančochová ve slopestylu, v kterém snowboardisté předvádějí skokanské triky, jezdí po zábradlí a přes různé překážky, byla druhá na mistrovství světa v roce 2011, v minulé zimě pak jako vůbec první Češka vyhrála seriál World Snowboard Tour a byla druhá na X-Games.

Závody SP ve snowboardingu v Lake Louise (Kanada) - slopestyle:

Muži: 1, Sandbech 97,00 b., 2. Horgmo (oba Nor.) 94,75, 3. White (USA) 90,75, ...36. Mikyska a Nečas, 39. Horák - nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 1 ze 3 závodů): 1, Sandbech 1000, 2. Horgmo 800, 3. White 600, ...36. Mikyska a Nečas oba 20, 39. Horák 19.

Ženy: 1. Pančochová 92,25, 2. Derungsová 81,50, 3. Könzová (obě Švýc.) 81,25...24. Vojáčková, 28. Zábranská - nepostoupily z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Andersonová (USA) 1360, 2. Pančochová 1000, 3. Maasová (Niz.) 1000, ...36. Vojáčková 102, 42. Zábranská 40.