Následuje
SP Slovinsko

Otec a bývalý trenér Strachové Petr Záhrobský čelí obvinění ze zpronevěry

Praha - Policie obvinila otce a bývalého trenéra osmadvacetileté slalomářky Šárky Strachové Petra Záhrobského ze zpronevěry. Záhrobský si údajně nechal neoprávněně vyplatit milionové částky z odměn, které sjezdařka dostala za účast v závodech. Podle mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánky Zenklové byl obviněn už v březnu.

Petr Záhrobský
zdroj: ČTK

O tom, že Záhrobský dluží své dceři zhruba osm milionů korun, se hovořilo již před více než dvěma lety. Jednalo se o finanční odměny ze závodů Záhrobské, které prý její otec vybral v Rakousku, úroky a náklady na soud. Lyžařka ale tehdy dlužnou částku postoupila vymahačské firmě. Podle soudního rozhodnutí z roku 2011 měl Záhrobský zaplatit dlužnou částku 260 800 eur, úroky 50 tisíc eur a náklady soudního řízení, které činily téměř půl milionu korun.

Podle informací deníku Blesk ale otec stále za dluh z let 2007 až 2009 nezaplatil. "Jsem na jednání a nemám čas, omlouvám se," řekl listu Záhrobský. Komentovat obvinění nechtěla ani sama lyžařka. "Šárka Strachová vystupuje v celém případu jako svědkyně a nebude se k němu vyjadřovat," řekl mluvčí slalomářky Karel Tejkal. Ten potvrdil, že Strachová byla v letošním roce jako svědkyně vypovídat na policii.

Záhrobského právní zástupce Robert Jehne uvedl, že Obvodní soud pro Prahu 6 žalobu na zaplacení částky dnes v plném rozsahu zamítl. "Není tedy pravdou, že by pan Záhrobský měl své dceři cokoli platit," řekl.

Bronzová olympijská medailistka se v roce 2009 s otcem rozešla a změnila kouče. Strachové diagnostikovali lékaři loni na jaře nezhoubný nádor na mozku, přesto byla osmá na mistrovství světa ve Schladmingu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy