Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Olympiáda bez Fourcada a dalších hvězd? Francouzi uvažují, že nepojedou na Hry

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu by se mohly uskutečnit bez fenomenálního biatlonisty Martina Fourcada a dalších hvězd francouzského sportu. Kvůli vyhrocené bezpečnostní situaci mezi USA a Severní Koreou, která je od Pchjongčchangu vzdálená pouhých 80 kilometrů, o tom uvažuje tamější ministryně sportu Laura Flesselová.

Martin Fourcade na tiskové konferenci
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Zimní olympijské hry se v únoru mají konat v Pchjongčchangu, pouhých 80 kilometrů od hranic s KLDR. Situaci na Korejském poloostrově v poslední době vyhrotily severokorejské raketové testy.

Prezident USA Donald Trump v úterním projevu k účastníkům Valného shromáždění OSN prohlásil, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, ty nebudou mít jinou možnost než Severní Koreu zcela zničit.

"Pokud se krize prohloubí a bezpečnost našich sportovců nebude zajištěna, francouzský tým zůstane doma," uvedla Flesselová, dvojnásobná olympijská vítězka v šermu. Dodala nicméně, že tak daleko situace zatím nezašla.

Člen výkonného výboru MOV Gian Franco Kasper na začátku září uvedl, že přeložení her do jiné země není pravděpodobné. "Trochu se však obávám toho, že některé země budou olympiádu bojkotovat z obavy, že by jinak vystavily své sportovce riziku," řekl tehdy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy