Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Švédsko

Od začátku závodu jsem byla úplně tuhá, přiznala po stíhačce Soukalová

Östersund (Švédsko) – Plná emocí po sobotní výhře ve sprintu nemohla usnout a zabrala až ve tři hodiny ráno. Gabriela Soukalová kvůli tomu šla do stíhacího závodu v Östersundu bez energie, což se podepsalo i na jejím výkonu. Vedoucí pozici na startu neudržela a skončila pátá. Česká reprezentantka přesto odjíždí ze Švédska naprosto spokojená. Po dvou pátých místech a jednom prvním opět obléká žlutý dres vedoucí ženy Světového poháru.

Gabriela Soukalová
zdroj: ČTK/SCANPIX SWEDEN/ autor: Christine Olsson/TT

Před závěrečnou stíhačkou se chtěla především pořádně vyspat, aby si odpočinula. Emoce z vítězství jí to ale nedovolily. "Nemohla jsem usnout," řekla. V noci se vzbudila ve tři hodiny. "Dostala jsem takový hlad, že bych snědla i peřinu. Jediné poživatelné, co jsem našla, byly ale jen chipsy. Není to úplně strava pro sportovce, byla jsem však šťastná, že mám co jíst," culila se.

Ráno před stíhačkou neměla jednoduché. Po probdělé noci se netěšila, co přijde. "Říkala jsem si, že budu vypadat hrozně. No a vypadala jsem," dodala.

V samotném závodu ještě v polovině držela vedení, z poslední střelnice vyjížděla třetí, ale nakonec dojela pátá. "Bolelo to, hrozně to bolelo. Od počátku závodu jsem byla úplně tuhá a mám to tak, že to páté místo je jednoznačně skvělé," řekla.

Ve srovnání s loňským rokem zažívá diametrálně odlišný vstup do sezony. Loni skončila nejlépe 21. ve stíhačce, ale byla i 62. v závodu na 15 kilometrů. Letošní začátek zimy znamená pro českou hvězdu velké povzbuzení. "Dodává mi to další a další chuť a baví mě to víc a víc. Což je úplně super. Co víc si přát," usmívala se.

Především je znovu po dvou letech majitelkou žlutého trikotu se startovním číslem, do kterého se oblékla po sobotním triumfu ve sprintu. To jí vehnalo slzy do očí. "Prostě mě ta vzpomínka dojala," řekla po sobotním úspěchu. O den později ve stíhačce vedení v SP udržela. "K tomu snad nemám co říci, to je prostě bomba! To jsem nečekala."

Z Östersundu bude odjíždět nadmíru spokojená. "Tohle místo mám moc ráda, je to moje oblíbená destinace," řekla Soukalová, která v městečku na březích pátého největšího švédského jezera Storsjön předloni vyhrála individuální závod a také slavila triumf se smíšenou štafetou a letos zde přidala výhru ve sprintu.  

Před přesunem do Hochfilzenu na další kolo Světového poháru si Soukalová zopakovala, jak si váží dané situace a svého vedení v seriálu. "Maminka mi vždycky říkala, že není nic vzdálenějšího než zítřek, proto si to teď užívám."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy