Následuje
Studio fotbal - Extra

Od extraligového titulu do první ligy. Kašík se snaží nabrat formu v Třebíči

Praha – Byl to on, kdo v loňské sezoně extraligy skvělými výkony v brankovišti pomohl Zlínu k zisku mistrovského titulu. Jenže od té doby to jde s mladým gólmanem z kopce. Začátek ročníku mu v dresu mistra vůbec nevyšel a o návrat do formy se tak nyní snaží v prvoligové Třebíči, kam byl poslán na střídavé starty.

Libor Kašík
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Já nevím, co mám dělat. Půjdu se asi zastřelit nebo skončím." Touto odpovědí se při oslavách mistrovského titulu proslavil Libor Kašík, jedna z největších hvězd Zlína během tažení play-off až k celkovém triumfu.

Nová sezona je ale pro mladého gólmana jedním velkým trápením. V brance Zlína nastoupil osmnáctkrát a čtrnáct zápasů skončilo prohrou. Vedení klubu ho tento týden poslalo o soutěž níž, na střídavý start do Třebíče. A hned ve druhém utkání, v Chomutově, si protrpěl debakl 1:7.

"Nechytnu ani kopačák. Když se mám jít rozchytat, pustím sedm gólů a klukům vůbec nepomůžu," hodnotil po zápase.

Dvaadvacetiletý rodák ze Zlína však věří, že nevýrazné výkony překoná a vrátí se opět do formy. "Nepřestanu makat. Budu se snažit a já to zlomím. Vím, že se mi to povede a bude se mi znovu dařit," dodal optimisticky.

Loňský tahoun Zlína Kašík se snaží o návrat do formy v Třebíči
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy