Obří slalom v Kranjské Goře vyhrála Worleyová, Češky nebodovaly

Kranjska Gora (Slovinsko) - Francouzka Tessa Worleyová vyhrála obří slalom v Kranjské Goře a připsala si šesté vítězství ve Světovém poháru. Dvaadvacetiletá lyžařka byla po polovině závodu druhá, vedoucí Rakušanka Elisabeth Görglová druhé kolo nedokončila. České reprezentantky Šárka Záhrobská ani Kateřina Pauláthová nebodovaly.

Tessa Worleyová
zdroj: ISIFA/EPA

Worleyová, která si všech šest pohárových triumfů připsala v obřím slalomu, porazila ve slovinském zimním středisku druhou Federiku Brignoneovou z Itálie o 56 setin sekundy. Třetí místo obsadila německá olympijská vítězka Viktoria Rebensburgová, jež má zatím nejblíže k malému křišťálovému glóbu za celkové prvenství v disciplíně. Těsně čtvrtá byla vedoucí žena SP Lindsey Vonnová.

Ani jedna z českých lyžařek do druhého kola nepostoupila. Záhrobská se postavila na start obřího slalomu SP téměř po roce a s vysokým startovním číslem obsadila předposlední 57. místo mezi těmi, které první jízdu dokončily. Pauláthová byla o tři příčky lepší, obě ztratily na Görglovou hodně přes pět sekund.

Výsledky obřího slalomu žen v Kranjské Goře

1. Worleyová (Fr.) 2:03,02 (1:00,81+1:02,21),

2. Brignoneová (It.) -0,56 (1:01,11+1:02,47),

3. Rebensburgová (Něm.) -0,89 (1:01,40+1:02,51),

4. Vonnová (USA) -0,92 (1:01,38+1:02,56),

5. Mazeová (Slovin.) -1,20 (1:01,48+1:02,74),

Průběžné pořadí obřího slalomu: 1. Rebensburgová 290 b., 2. Fenningerová 222, 3. Vonnová 217, 4. Worleyová 210, 5. Görglová (Rak.) 176, 6. Brignoneová 160.

Průběžné pořadí SP: 1. Vonnová 934, 2. Mazeová 638, 3. Schildová (Rak.) 548, 4. Görglová 516, 5. Höflová-Rieschová 506, 6. Fenningerová 499, ...73. Záhrobská 31.