Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Obří slalom v Adelbodenu vyhrál Hirscher, Krýzl jednadvacátý

Adelboden - Obří slalom ve švýcarském Adelbodenu vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Český sjezdař Kryštof Krýzl obsadil 21. místo, Ondřej Bank nedokončil druhé kolo. Druhý skončil další rakouský lyžař Benjamin Raich, třetí místo obsadil Ital Massimiliano Blardone a čtvrtým místem udržel vedení v hodnocení obřího slalomu Ted Ligety z USA.

Marcel Hirscher
zdroj: ČTK/AP

Krýzl se mezi nejlepší třicítku kvalifikoval 28. místa a v druhém kole předvedl, že jeho forma po nevýrazném začátku sezony stoupá. Zajel třetí nejlepší čas, za nejrychlejším mužem druhého kola Raichem zaostal o 73 setin. Byl dokonce o 30 setin rychlejší než vítěz závodu Hirscher. V celkovém pořadí ztratil na vítěze 3,56 sekundy. "První kolo bylo šílené. Ani jsem moc nevěřil, že bych se mohl dostat do třicítky. Poslední dobou se mi daří víc ve slalomu, takže body z obřáku jsou pro mě skoro překvapení," uvedl Krýzl. Druhá jízda mohla být v jeho podání prý ještě lepší. "Na začátku jsem nahoře šel na bok," litoval. "Ale bylo to pravděpodobně nejlépe zajeté druhé kolo v mojí kariéře."

Bank postoupil do druhého kola jako devatenáctý a měl velkou šanci poprvé v tomto ročníku bodovat. Vsadil všechno na jednu kartu, jel agresivně, ale po chybě skoro spadl a málem zastavil. I když se ještě pokusil o návrat do tratě, po chvíli svou snahu vzdal. "Jsem napůl naštvaný a napůl spokojený," řekl po závodu Bank. Dokázal si totiž na těžké a dlouhé trati, že jeho forma roste, ale mrzelo ho, že nedokázal dojet a bodovat. "Ale podmínky byly náchylné na chyby a mně se jedna stala. Stříkl mi u toho sníh do očí, tak jsem to radši zabalil, abych neriskoval," vysvětlil český lyžař.

První kolo nedokončilo 29 lyžařů z 66 startujících včetně americké hvězdy Bodeho Millera. V druhé jízdě vedle Banka neviděli cíl Rakušan Hannes Reichelt a také druhý muž Světového poháru Aksel Lund Svindal z Norska. Hirscher vyhrál už první kolo, i když v závěru přišel o hůlku. "Myslím, že jsem ztratil tak dvě desetiny. Ale ruka je v pořádku," komentoval svůj zádrhel v závěru první jízdy. V druhém kole zajel devátý čas, ale na čtvrté vítězství v sezoně a sedmé v kariéře mu to stačilo.

Bank v létě prodělal záhadnou nemoc a do SP naskočil později. Zatím nemá podle svých slov dostatečnou fyzičku na to, aby vydržel tak dlouhé jízdy. V předchozích šesti startech v sezoně nebodoval. V Adelbodenu se rozhodl, že nedělní slalom už nepojede, a je takřka jisté, že pátý muž z loňského mistrovství světa v kombinaci předčasně ukončí sezonu. Oznámit se to chystá v úterý po návratu do Česka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy