Následuje
Hokej den poté

O Vancouver se utká Dostál s Holubcem

Ruhpolding (Německo)/Praha - Ještě dva otazníky zbývají vyřešit v nominaci českých biatlonistů pro olympijské hry ve Vancouveru. O letenku do Kanady se mezi muži utkají zkušený Roman Dostál s Tomášem Holubcem a poslední volné místo zbývá i mezi ženami. Jistotu olympijského startu má momentálně osm závodníků. Na hry byli po čtvrteční večerní poradě mezi šéftrenérem Ondřejem Rybářem a zbytkem týmu nominováni Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Zdeněk Vítek a mezi ženami kvarteto Magda Rezlerová, Gabriela Soukalová, Zdenka Vejnarová a Veronika Vítková.

O zbývajících dvou volných místech by se mělo rozhodnout po skončení štafetových závodů v právě probíhajícím díle Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Souboj o Vancouver svedou dva nejzkušenější čeští biatlonisté Roman Dostál a Tomáš Holubec.

Ten se v novém roce potýká s úpadkem prosincové formy. "Trápím se. Závod rozjedu dobře, pak se najednou zastavím. Ke všemu i chybuji při střelbě. Zcela otevřeně říkám, že s takovou výkonností bych se na olympiádu i styděl jet," připustil třiatřicetiletý rodák z Horní Branné.Dostál o olympiádu ve své bohaté kariéře už třikrát těsně přišel, vždy byl prvním náhradníkem. "Mám už takový olympijský pech. V přípravě jsem teď udělal maximum, ale bohužel jsem se neubránil nemocem. Teď mi nezbývá, než to nechat osudu," prohlásil devětatřicetiletý veterán. O pátém místě pro Vancouver bude v příštích dnech jasno i mezi ženami.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy