Liga mistrů UEFA

Norka Bergerová vyhrála čtvrtý závod v řadě

Anterselva (Itálie) - Norská biatlonistka Tora Bergerová vyhrála závod s hromadným startem na 12,5 km v Anterselvě a ve světovém poháru triumfovala počtvrté za sebou. České reprezentantky se do závodu pro nejlepších třicet biatlonistek průběžného pořadí nekvalifikovaly.

Olympijská vítězka z vytrvalostního závodu ve Vancouveru Bergerová potvrdila svou skvělou formu posledních dnů. Dvakrát vyhrála minulý týden v Ruhpoldingu a dvě výhry přidala i v Anterselvě.

Devětadvacetiletá Norka dnes sice musela na dva trestné okruhy, i tak však porazila o 0,6 sekundy jednou chybující Marii Laure Brunetovou z Francie. Třetí místo obsadila Běloruska Darja Domračevová, jež jako jediná ze startovního pole neminula ani jeden z 20 terčů.

Průběžné vedení před dvěma díly světového poháru v USA si navzdory diskvalifikaci v dnešním závodě udržela Kaisa Mäkäräinenová z Finska.

Záznam závodu sledujte ZDE.

Světový poháru v biatlonu v Anterselvě: 1. Bergerová (Nor.) 33:56,3 (2 tr. okruhy), 2. Brunetová (Fr.) -0,6 (1), 3. Domračevová (Běl.) -5,8 (0), 4. Kuzminová (SR) -18,0 (1), 5. Gregorinová (Slovin.) -30,0 (1), 6. Neunerová (Něm.) -35,1 (3), 7. Flatlandová (Nor.) -41,0 (2), 8. Gasparinová (Švýc.) -50,3 (1), 9. Slepcovová -52,0 (3), 10. Bogalijová-Titovecová (obě Rus.) -55,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 560 b., 2. Ekholmová (Švéd.) 546, 3. Henkelová (Něm.) 523, 4. Brunetová 497, 5. Zajcevová (Rus.) 460, 6. Zideková (Švéd.) 459, ...51. Tomešová 35, 65. Vejnarová 19, 71. Vítková (všechny ČR) 17.