Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Město Touškov

Nominace bez překvapení. Na Turné vyrazí Koudelka, Janda, Matura a Hlava

Praha – Bez velkého překvapení skončila česká nominace na úvodní dva závody Turné čtyř můstků. Do Německa vyrazí kvarteto Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura. Tradiční miniseriál začne 28. prosince kvalifikací v Oberstdorfu, poté se skokani na lyžích přesunou do Garmisch-Partenkirchenu.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP autor: Cornelius Poppe

Reprezentační trenéři Richard Schallert a Michal Doležal vsadili na skokany, kteří startovali v dosavadních sedmi závodech Světového poháru.

"Věřím, že navážeme na velice úspěšné Turné 2011/2012, kdy pod vedením mého bratra Davida skončili pátý Koudelka, dvanáctý Janda a třináctý Hlava. To byly excelentní výsledky, které ještě nikdo ani nedocenil," řekl koordinátor české reprezentace Jakub Jiroutek.

Z českých skokanů je na tom zatím ve Světovém poháru nejlépe Koudelka na dvanáctém místě. Vítěz Turné z roku 2006 Janda figuruje na dvacáté příčce průběžného pořadí.

V 64. ročníku Turné čtyř můstků se představí i rakouská hvězda Gregor Schlierenzauer, který kvůli slabé formě vynechal uplynulé závody Světového poháru v Nižním Tagilu a Engelbergu. "Gregor je zpátky, potrénoval a cítí se výborně," řekl trenér Heinz Kuttin, v jehož výběru nechybí obhájce prvenství Stefan Kraft.

Schlierenzauer, který vyhrál Turné v letech 2012 a 2013, se v této sezoně trápí. Nejlepším výsledkem vítěze rekordních 53 závodů Světového poháru je 14. místo z Lillehammeru.

Je nám líto, video expirovalo.
Turné čtyř můstků začnou Koudelka, Janda, Hlava a Matura
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy