Paralympijský magazín

Neunerová vyhrála sprint v Anterselvě

Anterselva (Itálie) - Sprint biatlonistek v italské Anterselvě vyhrála německá favoritka Magdalena Neunerová a po pátém vítězství v sezoně zvýšila náskok v čele Světového poháru. Z českých závodnic bodovala jen čtyřiatřicátá Veronika Vítková. Neunerová si v Anterselvě spravila chuť po fiasku ze závěru minulého týdne v Novém Městě na Moravě, kde ve stíhacím závodu mířila na sousední terč a připravila se o 29. triumf v kariéře. Pro něj si dnes suverénně doběhla navzdory jednomu trestnému kolu.

I když druhá Finka Kaisa Mäkäräinenová zvládla obě položky čistě, porazila ji Neunerová o 17,5 sekundy. Třetí skončila Darja Domračevová z Běloruska. Vítková chybovala dvakrát hned na úvodní položce.

Světový pohár v biatlonu Itálie

"Věděla jsem, že jsem na tom běžecky dobře a můžu odčinit chybu z Nového Města. Navíc jsem viděla, že Domračevová má dvě chyby, to mě taky trochu uklidnilo," řekla Neunerová, majitelka rekordních deseti zlatých medailí z mistrovství světa, která chce po této sezoně ukončit kariéru. Právě v Anterselvě před pěti lety úctyhodnou sbírku zahájila.

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Neunerová (Něm.) 20:27,7 (1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -17,5 (0), 3. Domračevová (Běl.) -30,5 (2), 4. Bergerová (Nor.) -42,0 (1), 5. Ekholmová (Švéd.) -45,2 (0), 6. Viljuchinová (Rus.) -50,6 (0), 7. Solemdalová (Nor.) -54,2 (1), 8. Kuzminová (SR) -58,6 (1), 9. Bachmannová (Něm.) -1:12,6 (1), 10. Slepcovová -1:13,5 (1), ...34. Vítková -2:26,5 (2), 53. Soukalová -3:03,8 (2), 66. Tomešová -3:48,0 (3), 92. Johanidesová (všechny ČR) -5:21,4 (3). Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů):1. Neunerová 648 b., 2. Domračevová 579, 3. Mäkäräinenová 545, 4. Zajcevová 521, 5. Bergerová 517, 6. Ekholmová 490, ...35. Vítková 109, 78. Soukalová 4.