Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Není sníh a Samková s Krausem zůstávají bez závodního vytížení

Praha – Střední Evropu trápí nedostatek sněhu a program zimních sportů tak doznal už mnoha změn. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková dokonce už má jistotu, že jejím prvním závodem v absolutní světové konkurenci bude až 15. ledna mistrovství světa v rakouském Kreischbergu. Těžkou hlavu si z toho ale nedělá, stejně jako skikrosař Tomáš Kraus, který také před Vánoci ještě nezávodil. 

Eva Samková
zdroj: Isifa/canadian Press

Sjezdaři přeložili několik závodů světového poháru z Francie do Švédska, skokani a sdruženáři profitovali z toho, že měli závody rovněž na severu, nejvíc ale odnesli prozatímní zimu bez sněhu snowboardcrossaři a skikrosaři. Postavit trať totiž vyžaduje velké množství sněhu.

Snowboardcrossaři tak přišli o první závod v rakouském Montafonu, který byl nejprve přeložen o dva týdny, ale konat se nebude ani v novém termínu 17. až 19. prosince. "Těšila jsem se tam, chtěla jsem si to vyzkoušet," řekla ČTK Samková, která loni v rakouském středisku vyhrála.

Kraus vynechal úvodní závod v kanadské Nakisce jak kvůli vzdálenosti, tak kvůli financím, ale mohl litovat. Kvůli nedostatku sněhu musely být zrušeny dva závody v italském Innichenu, které se měly konat o víkendu. Přeloženy byly i závody ve Val Thorens na leden, zatím ale není jisté, zda se budou konat. "Není to ideální," podotkl Kraus.

"Aspoň je víc času na trénink"

Oba se přesto shodují, že zase tak velký problém by to být neměl. "Aspoň je víc času na trénink," poznamenala Samková. Sama se chystá do MS jezdit alespoň na evropských pohárech. "Tedy pokud nějaké budou... Já jen potřebuju jezdit a je jedno, v jaké trati," uvedla. I proto se, pokud počasí dovolí, chystá trénovat v lednu na MS hlavně v domácím podmínkách.

Krause nezvyklá situace trápí hlavně z organizačního hlediska i kvůli rodině a dvěma dětem. "Protože člověk má doma něco naplánovaného, celé to předělá a pak je to stejně všechno jinak," prohlásil. "Ještě jedu na čtyři dny do Itálie, mezi svátky zase na sníh, celé se to přesune do ledna. Takže to bude dost fofr," uvedl Kraus, kterého závod na MS čeká 24. ledna.

"Ale není to tak, že by mi to nějak ublížilo nebo naopak pomohlo. Cítím se dobře, tak snad se budu dobře cítit i na mistrovství světa. Nejsem z toho ani otrávený. Tak to prostě je, neudělám nic. Nemám z toho žádné trauma," ujistil. Poprvé až na MS v Kreischbergu bude velmi pravděpodobně závodit také snowboardistka Šárka Pančochová. V jejím případě to je ale součást plánu, neboť letos na jaře podstoupila operaci kolenního vazu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy