Následuje
Manchester United - Club Brugge

Němec Walther překazil v Lake Placid radost domácím bobistům

Ledová koryta, kvalitní závodní nože a dobře vyladěné boby. Sezona Světového poháru 2017/2018 odstartovala v americkém Lake Placid a hned na úvod seriál poznal premiérové vítěze. Závod dvojbobů ovládli poprvé v kariéře Němci Nico Walther a Christian Poser. Druhé v pořadí, domácí reprezentanty Nicka Cunninghama a Ryana Baileyho, předčili o pouhých 11 setin sekundy. Třetí byli další Američané Codie Bascue a Carlo Valdes. První závod ženských dvojbobů vyhrála Kanaďanka Kailie Humphriesová s Melissou Lotholzovou. Přímý přenos dalšího klání mužských dvojbobů sledujte na webu ctsport.cz od 19:00.

Byl to závod mnohých poprvé. Kromě premiérového Waltherova vítězství se poprvé mezi první tři prosadila druhá americká posádka Bascua s Valdesem. Cunningham s Baileym se zase dostali mezi první trojku poprvé od roku 2014.

Obhájce celkového prvenství Němec Francesco Friedrich sice zaznamenal ve druhé jízdě nejlepší start, ale na lepší než "jen" devátou pozici to v součtu časů nestačilo.

Na lepší umístění určitě myslela i obhájkyně loňské sezony SP Jamie Greubelová-Poserová. Ta v Lake Placid skončila těsně pod stupni vítězek čtvrtá. Druhé za olympijskou vítězskou Humphriesovou byly Američanky Elana Meyersová-Taylorová a Lauren Gibbsová. Souboj to byl vstkutku těsný, rozhodovaly pouhé 3 setiny sekundy.

Výsledky SP v jízdě na bobech v Lake Placid

Dvojboby: 1. Walther, Poser (Něm.) 1:51,92 (55,71+56,21), 2. Cunningham, Bailey -0,11 (55,80+56,23), 3. Bascue, Valdes (všichni USA) -0,15 (55,88+56,19).

Hlavní zprávy