TCL V Repre

Návrat Vonnové do Val d´Isere vyšel. Ovládla sjezd a přiblížila se rekordu

Val d´Isére (Francie) – Před rokem si ve Val d´Isére obnovila zranění kolena, návrat na místo činu však vyšel Lindsey Vonnové na výbornou. Americká lyžařka ovládla sjezd a připsala si jednašedesáté vítězství ve světovém poháru. Už jen jedno chybí třicetileté lyžařce k vyrovnání historického rekordu.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP autor: Pier Marco Tacca

Vonnová se po dvou operacích kolena vrátila nejprve osmým místem v oblíbeném kanadském středisku Lake Louise. O den později už konkurenci zdrtila a dnes se jí ve Francii povedlo totéž. O vyrovnání historického maxima rakouské legendy Annemarie Moserové-Pröllové se může pokusit hned v nedělním super-G.

"Byla jsem trochu nervózní, protože v tréninku jsem dělala chyby a navíc jsme jely trénink jen jeden. A taky byl závod mnohem rychlejší, ale podařil se mi," řekla znovu zářící americká hvězda, jež vyhrála druhý sjezd sezony ze tří a vede hodnocení královské disciplíny.

"V Lake Louise jsem vyhrála už hodněkrát, takže všichni automaticky čekají, že vyhraju zase. Ale nikdy to není snadné. Chtěla jsem vyhrát i dnes a tady, aby všichni pochopili, že jsem zpátky tam, kde jsem bývala," dodala.

Vonnová vyhrála s náskokem 19 setin sekundy, o druhé místo se podělily Rakušanka Elisabeth Görglová a překvapivě Němka Viktoria Rebensburgová, jejíž doménou jsou obří slalomy. Klára Křížová na body pro třicet závodnic nedosáhla, obsadila 44. místo se ztrátou čtyř vteřin na Vonnovou.

Vedoucí žena celkového pořadí SP Slovinka Tina Mazeová se musela spokojit se sedmou příčkou.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d´Isére (Francie):

Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:44,47, 2. Görglová (Rak.) a Rebensburgová (Něm.) obě -0,19, 4. Gutová -0,39, 5. Suterová a Gisinová (všechny Švýc.) obě -0,46, 7. Mazeová (Slovin.) -0,48, 8. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,61, 9. Merighettiová (It.) -0,68, 10. Klingová (Švéd.) -0,69, ...44. Křížová (ČR) -3,99.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 8 závodů): 1. Vonnová 232, 2. Mazeová 168, 3. Rebensburgová 151, 4. Fenningerová (Rak.) 133, 5. Mancusová 112, 6. Cooková (obě USA) 109.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 34 závodů): 1. Mazeová 596, 2. Fenningerová 327, 3. Vonnová 312, 4. Zettelová (Rak.) 290, 5. Shiffrinová (USA) 285, 6. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 283, ...23. Strachová 102, 80. Dubovská (obě ČR) 9.