Následuje
Olympijský magazín

Na olympiádu pojede 93 sportovců, rozhodl Jirásek

Praha - Rekordní česká olympijská výprava ve Vancouveru bude mít nakonec 93 sportovců. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek schválil dodatečnou nominaci pěti lyžařů, které Česko doplnilo do týmu na základě rozšíření kvót od mezinárodní federace FIS. "Nominace byla potvrzena na návrh svazu lyžařů. Rozšíření se řeší v rámci stávajícího rozpočtu české výpravy," uvedl Jirásek. V doprovodu bude nově 95 osob, takže český olympijský tým čítá celkem 188 lidí.

Šanci dostane i akrobatická skokanka Martina Konopová. Třiadvacetiletá lyžařka splnila olympijská kritéria desátým místem na Světovém poháru v Mont Gabrielu v lednu 2009, ale naposledy závodila loni v únoru. Po neshodách s rakouským trenérem Christijanem Rijavcem byla podmínečně vyřazena z národního týmu a do listopadu skákala jen do vody. 

Na olympiádu by měl Konopovou doprovodit trenér Pavel Landa, bývalý kouč olympijského vítěze ze Salt Lake City 2002 Aleše Valenty. Druhou lyžařskou akrobatkou, která pojede na své premiérové hry, je sedmnáctiletá boulařka Tereza Vaculíková.

Do týmu běžců byl zařazen sprinter Aleš Razým, kterého musel trenér Miroslav Petrásek původně vyřadit. Druhé místo navíc obsadí buď Klára Moravcová, nebo Eva Skalníková, což znamená, že běžkyně odletí do Whistleru čtyři a mohou sestavit štafetu. "V sobotu holky absolvují kontrolní závody v Orlických horách a lepší pojede. Nechtěli jsme to dělat od stolu. Jsem každopádně rád, že bude štafeta," řekl sportovní ředitel úseku Čestmír Skrbek. Sjezdaři rozšířili svůj tým na osm členů o Petru Zakouřilovou, která po hrách v Salt Lake City a v Turíně absolvuje svou třetí olympiádu.

Aleš Razým
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy