Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Parta Maraton

Morgenstern po druhém triumfu dál vládne Turné

Innsbruck - Třetí závod Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích vyhrál rakouský lídr Světového poháru Thomas Morgenstern a po druhém triumfu v prestižní sérii si upevnil průběžné vedení. Roman Koudelka se v Innsbrucku postaral šestnáctým místem o nejlepší český výsledek tohoto ročníku. Bodoval i Lukáš Hlava na 27. místě. Turné bude pokračovat ve středu kvalifikací na závěrečný závod v Bischofshofenu. Od 15:45 jej nabídne v přímém přenosu ČT4 a server SportŽivě.cz.

Morgenstern zopakoval triumf ze zahajovacího závodu v Oberstdorfu, a to prakticky stejným způsobem. Vedl už po prvním pokusu nejdelším skokem dne 129,5 metru a v druhém kole jako poslední muž na nájezdové věži ustál tlak natěšeného domácího publika. Jeho výkon 126,5 metru ani tentokrát nikdo nepředčil a Morgenstern slavil triumf o devět bodů před Adamem Malyszem z Polska.

Třetí skončil Tom Hilde z Norska a čtvrtý hlavní Morgensternův soupeř v boji o prvenství na Turné Simon Ammann, vítěz předchozího jednokolového závodu v Ga-Pa. Rakouský lídr vede před posledním závodem nad švýcarským rivalem o 27 bodů.

Koudelka sice prohrál duel prvního kola s domácím Manuelem Fettnerem, ale 121 metrů mu stačilo jako jednomu ze "šťastných poražených" na průběžné 16. místo. Ve druhém kole o tři metry zaostal, ale pořadí udržel a o jednu pozici vylepšil vlastní české maximum na Turné z Ga-Pa. Hlavovi vynesly čtyři body za 27. místo skoky dlouhé 115 a 113,5 metru.

Hlava byl z české pětice jediný, kdo vyhrál v prvním kole svůj souboj, když jeho favorizovaný německý soupeř Michael Neumayer nečekaně selhal výkonem pouhých 110 metrů. Na své protivníky nestačili ani Jakub Janda, který nakonec obsadil první nepostupové 31. místo, Borek Sedlák (41.) a Jan Matura (45.).

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy