ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Moravec na "bednu" nedosáhl, závod na 20 km suverénně ovládl Fourcade

Östersund – Dlouho bojoval o umístění na stupních vítězů, avšak chyba v poslední střelbě rozhodla o tom, že se biatlonista Ondřej Moravec v úvodním individuálním závodě ve švédském Östersundu na 20 km musel spokojit s děleným sedmým místem. Suverénním vítězem se stal obhájce celkového triumfu Francouz Martin Fourcade, který na střelnici ani jednou nezaváhal.

Trenér české reprezentace Ondřej Rybář byl s výkonem české jedničky velice spokojen. "Nebýt jedné rány mimo terč, mohl být Ondra druhý, ale i tak hodnotím jeho výkon velmi vysoko," poznamenal trenér Ondřej Rybář.

Moravec opět potvrdil, že je na začátku sezony v dobré formě. Český reprezentant podobně jako ve vítězném hromadném závodě předvedl výborný běžecký výkon a v závěrečném okruhu se posunul z deváté na sedmou příčku. Na třetího Mesotitsche z Rakouska ztratil v cíli pouhých dvacet vteřin. "Pokud se podívám na to, že Ondra má obyčejně pozvolný start do sezóny, je jeho dnešní výsledek velmi cenný," dodal Ondřej Rybář.

Dalším českým mužům se nedařilo především střelecky. Zdeněk Vítek nasbíral pět trestných minut a dojel 43., Jaroslav Soukup sedm, což ho odsunulo až na 69. místo. Tomáš Krupčík byl s šesti chybami osmdesátý. Do závodu nenastoupil nemocný Michal Šlesingr.

"Jestliže mohu hovořit o uspokojení z běžecké formy jak u Zdenka Vítka, tak Jardy Soukupa, musím u obou být kritický u jejich střelby. Každý z nich pokazil jednu položku a shodou okolností to byla druhá vleže. Zdeněk netrefil tři terče a Jarda čtyři. Nehledě na podmínky je to hrůzostrašné," byl velice kritický Rybář ke zbytku reprezentace.

Sestřih ze závodu biatlonistů na 20 km

Muži - vytrvalostní závod na 20 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 50:10,9 (0 tr. minut), 2. Eder -2:06,1 (1), 3,. Mesotitsch (oba Rak.) -2:20,2 (1), 4. Le Guellec (Kan.) -2:31,3 (1), 5. Böhm (Něm.) -2:39,3 (1), 6. Hofer (It.) -2:39,4 (0), 7. Moravec -2:42,9 (2) a De Lorenzi (It.) -2:42,9 (1), 9. Bauer (Slovin.) -2:48,2 (1), 10. Lesser (Něm.) -3:11,4 (2), ...43. Vítek -6:16,6 (5), 69. Soukup -8:25,4 (7), 80. Krupčík (všichni ČR) -9:13,2 (6).