Následuje
SP Česko

Místa pro glóby mám zatím dost, řekla Ledecká. Končit sezonu ještě neplánuje

Praha – Trápí ji nachlazení a středeční 21. narozeniny tak nejspíše oslaví v posteli. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, jež letos ovládla Světový pohár v paralelních závodech, však zatím o velkém odpočinku neuvažuje. Ráda by ještě absolvovala několik startů na lyžích. "Sezona mě strašně baví, to je pro mě nejvíc. Chci si ji užít, dokud závody jsou," prohlásila.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Letos poznává pocit slávy. Nikoli proto, že získala křišťálový glóbus, ale hlavně proto, že začala úspěšně jezdit Světový pohár na lyžích. "Jsem trochu exot. Lyžování je náročnější a daleko známější, hlavně v alpských zemích, takže tam člověk popularitu získá, aniž by chtěl. Netušila jsem, že jsem až takhle slavná," přiznala, že ji poznávají fanoušci i za hranicemi.

Kombinovat obě disciplíny hodlá i nadále, byť to pro její tělo bude stále náročnější. Na olympiádě v Soči neuspěla i proto, že měla velké potíže se zády. Nedávno se jí bolest zad ozvala znovu, přestože v sezoně má k ruce osobního fyzioterapeuta Jakuba Marka. "Nevím, proč se ta záda ozvala. Ale myslím si, že každá loď potřebuje občas zajet do doků," přirovnala.

Prostě si chtěla odpočinout. "Dbám na prevenci a dělala jsem všechno, abych se co nejrychleji vykurýrovala. Myslím si, že tohle nebyl až takový velký problém. Velkou roli hrálo to, že jsme se hodně přesouvali autem a neměla jsem tolik odpočinku," uvedla.

Poměr obou disciplín se bude srovnávat, Ledecká chce lyžím věnovat čím dál víc času. I kvůli zkušenostem. Ale už teď je jasné, že její plán příští sezony bude jedna velká improvizace. "Budeme to kombinovat asi za pochodu. Bude plán A, nakonec se z toho stane plán Z a mezitím dvakrát projedeme abecedu," uvedla.

A kde tedy letos ještě bude závodit? "Teď ani nevím. Oni mě vždycky někam odvezou autem a tam mě postaví na kopec a já to sjedu dolů. Aspoň že vím, že budu na lyžích," doplnila s úsměvem.

Ledecká sezonu nekončí, chce ještě závodit na lyžích

Spolupráce s lyžařským trenérem Tomášem Bankem s největší pravděpodobností nebude na plný úvazek, Ledecká si nechá aktuálního lyžařského kouče Petra Kouřila. Je ale možné, že s Bankem užší spolupráci naváže, alespoň na některé závody ve sjezdu či super-G. "Je to ale zatím ve fázi jednání. Petra (Kouřila) si chci nechat, posunul moji techniku dál," řekla.

Motivace Ledecké nechybí. Kombinovat oba sporty ji totiž hlavně baví. "A doma mám místa dost, tam se glóbusů ještě vejde dost," pousmála se. Hlavním cílem jsou nyní olympijské hry v Koreji za dva roky, kde by ráda na snowboardu vybojovala medaili, pak se bude stále víc věnovat lyžím.

"V lyžích se chci hodně posunout," uvedla. "Cesta bude dlouhá, špička včetně Lindsey Vonnové je jiná liga, ale já se té ligy budu snažit dosáhnout stůj co stůj," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy