Lyžařka Vonnová vyhrála i pátý sjezd v sezoně

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála v Cortině d'Ampezzo i pátý sjezd Světového poháru. Celkem si připsala osmé vítězství v sezoně. V pátek v Cortině d'Ampezzo zvítězila v superobřím slalomu, stejnou disciplínu ovládla i v Hausu im Ennstal a další triumf přidala v superkombinaci ve Val d'Isere.

Vonnová zvládla sjezdovku v čase 1:37,70. S téměř půlvteřinovou ztrátou obsadila druhé místo Němka Maria Rieschová, o třetí místo se podělily Anja Pärsonová ze Švédska a Švýcarka Nadja Kamerová.

Pětadvacetiletá Američanka, která stále závodí se zraněnou rukou, v Itálii potvrdila svou nadvládu v olympijské sezoně. Zatím vyhrála všech pět sjezdů a vyrovnala tak výkon slavné krajanky Picabo Streetové ze sezony 1994/95. Absolutní rekord patří Rakušance Annemarie Moserové-Pröllové, která v sedmdesátých letech vyhrála osm sjezdů za sebou.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo:
1. Vonnová (USA) 1:37,70, 2. M. Rieschová (Něm.) -0,42, 3. Kamerová (Švýc.) a Pärsonová (Švéd.) obě -0,86, 5. Suterová (Švýc.) a Jacquemodová (Fr.) obě -0,88, 7. Aufdenblattenová (Švýc.) -1,03, 8. Mancusová (USA) -1,06, 9. Revilletová (Fr.) -1,16, 10. Merighettiová (It.) -1,28.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 8 závodů): 1. Vonnová 500, 2. M. Rieschová 316, 3. Pärsonová 275, 4. Kamerová 187, 5. Brydonová (Kan.) 185, 6. Jacquemodová 154.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Vonnová 1094, 2. M. Rieschová 1018, 3. Zettelová (Rak.) 829, 4. Pärsonová 736, 5. Mazeová (Slovin.) 574, 6. Hölzlová (Něm.) a Aubertová (Fr.) obě 385, ...12. Záhrobská (ČR) 318.