Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Lyžařka Sudová byla v boulích na SP v Deer Valley devátá

Deer Valley - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila deváté místo v jízdě v boulích na Světovém poháru v americkém Deer Valley, kde si před dvěma lety zpřetrhala vazy v koleni. Potřinácté za sebou vyhrála domácí reprezentantka Hannah Kearneyová. Úřadující olympijská šampionka Kearneyová, která v polovině ledna jedenáctým triumfem překonala rekord Švýcarky Conny Kisslingové, odsunula na další medailové stupně krajanku Heather McPhieovou a Australanku Britteny Coxovou.

Nikola Sudová
zdroj: ČT24

Devětadvacetiletá Sudová se i v šestém závodě sezony dokázala umístit v elitní desítce. Nejlepším výsledkem české reprezentantky v dosavadním průběhu seriálu jsou dvě třetí místa z Ruky a Lake Placid.

"Protože to je těžký kopec, koleno tady dostalo zabrat. Cítila jsem trošku respekt, ale strach určitě ne," uvedla v tiskové zprávě Sudová. Přímo na místě s ní byl i ortoped Vladislav Hospodár, který jí koleno před olympijskými hrami ve Vancouveru operoval.

V SP klesla Sudová na čtvrté místo

Česká boulařka byla v kvalifikaci sedmá, potom si pohoršila. "Salta byla od základu špatně, v helikoptéře jsem šla moc do rotace," našla Sudová chyby. "Daří se mi už rychlost, jezdím technicky dobře, ale zase kazím skoky. Snad to už příště sladím všechno dohromady," věřila.

V průběžném pořadí SP klesla Sudová se ziskem 252 bodů na čtvrté místo, ze třetí příčky ji sesadila McPhieová (280 b.). Za křišťálovým glóbem jasně míří suverénní Kearneyová.

Po dni volna čeká boulařky v sobotu na stejném místě závod v paralelní jízdě. "To bude náročné, nejlepší čeká až pět jízd. Jezdí se opatrněji, už jsou tady zase dvě zraněná kolena," upozornila Sudová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy