Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lyžaři o Krále bílé stopy nepřijdou, vyhlášení ale nahradí televizní dokument

Vyhlášení nejlepších lyžařů a snowboardistů uplynulé sezony se v květnu neuskuteční v obvyklé slavnostní podobě. Kvůli bezpečnostním opatřením v zemi vyvolaným pandemií koronaviru představí Krále bílé stopy 2020 Česká televize v rámci speciálního dokumentárního pořadu. Prvenství v anketě obhajuje snowboardcrossařka Eva Samková, která nechybí v nominaci stejně jako lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, vítězka tří předchozích ročníků. Obě jsou favoritkami i letos.

Ester Ledecká s korunou pro Krále bílé stopy
zdroj: ČTK/Šimánek Vít

"Je to tradiční anketa s téměř padesátiletou historií. Ani letos o ni nechceme přijít a byla by velká škoda, kdyby v ročníku 2020 bylo prázdné místo. Rozhodli jsme se, že ho vyhlásíme jinou formou, a vzniká pořad, který na televizních obrazovkách představí vítěze všech kategorií včetně nového krále či královny bílé stopy," uvedl prezident Svazu lyžařů Lukáš Heřmanský.

Přesný termín vyhlášení svaz zatím neoznámil, pořad bude odvysílán na přelomu května a června. Vedle nejlepších sportovců v jednotlivých disciplínách a celkového vítěze budou vyhlášeni i trenér a junior roku a nová osobnost pro Síň slávy.

V anketě hlasuje porota složená ze zástupců Svazu lyžařů ČR, odborné veřejnosti a zástupců médií. Obhájkyně Samková vyhrála hlasování i v roce 2014 a zahájila tehdy nadvládu žen.

Po ní potřetí v kariéře zvítězila slalomářka Šárka Strachová, pak třikrát za sebou ovládla anketu Ledecká. Rekordmankou je se sedmi triumfy bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy