Následuje
SP Bulharsko

Legkov: Moje medaile je čistá. Žádám jen spravedlivý proces

Alexandr Legkov je odhodlán bojovat proti trestu od Mezinárodního olympijského výboru u dalších institucí. Protože byl ruský běžec na lyžích doživotně vyloučen z Her a musí také vrátit obě medaile ze Soči, odvolá se nejen ke sportovní arbitráži CAS v Lausanne, ale případně i ke švýcarskému federálnímu soudu a Soudnímu dvoru Evropské unie.

Alexander Legkov
zdroj: Reuters autor: Sergej Karpuchin

"Moje medaile je čistá. Budu bojovat," uvedl Legkov, bývalý vítěz Tour de Ski, který na OH v Soči před třemi lety vyhrál závod na 50 kilometrů a pomohl ruské štafetě ke stříbru.

Zastavenou činnost kvůli dopingové kauze Ruska v Soči měl už od prosince spolu s dalšími pěti běžci. Minulý týden si vyslechl trest a doživotně z olympiád byl vyloučen i Jevgejin Bělov.

Potrestáni byli jako první Rusové za porušení antidopingových pravidel na základě vyšetřování MOV v kauze s dopingem a manipulací se vzorky. "Žádám jediné, aby mě posuzovali nezávislí soudci ve spravedlivém procesu," napsal čtyřiatřicetiletý Legkov.

"V posledních letech mě testovali více než stopadesátkrát a byl jsem čistý. Nebyl jsem testován v Moskvě ani Soči, ale v Kolíně nad Rýnem, Lausanne, Drážďanech. Rozhodli svévolně," dodal.

Na prosincovém zasedání výkonného výboru MOV má padnout rozhodnutí o sankcích, které by skandální kauzu v ruském sportu měly uzavřít.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy