Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Ledecká vybojovala v Moskvě třetí místo

Moskva - Snowboardistka Ester Ledecká skončila v závodu Světového poháru v paralelním slalomu v Moskvě třetí. Městský závod na speciální rampě vyhrála její semifinálová přemožitelka Švýcarka Patrizia Kummerová, která si ve finále snadno poradila s krajankou Ladinou Jennyovou. Ledecká se posunula na třetí místo hodnocení seriálu.

Ester Ledecká
zdroj: AP autor: Filip Horvat

Ledecká skončila v kvalifikaci druhá za další Švýcarkou Julií Zoggovou. V osmifinále si poradila s Ruskou Aljonou Zavarzinovou, ve čtvrtfinále zdolala i její krajanku Jekatěrinu Tuděgeševovou. Po těsné semifinálové porážce s Kummerovou, za níž zaostala o šest setin, si Češka spravila chuť výhrou v malém finále nad Rakušankou Claudií Rieglerovou.

Ledecká si o jednu příčku vylepšila osobní maximum ve slalomu v této sezoně, dosud skončila nejlépe čtvrtá v prosinci v Cortině d´Ampezzo. Oba paralelní obří slalomy ovládla, díky tomu se drží v čele disciplíny i celkového pořadí SP.

"V Rusku splněno," uvedla Ledecká. "Byl to takový moskevský sprint o třinácti brankách. Ke konci už byla trať pořádně hrbolatá, hodně to skákalo. Pomohla mi změna bot. Vrátila jsem se k obutí z loňska na slalom a udělali jsme dobře. Na závod dorazilo poměrně dost lidí a byl to pěkný zážitek. A hlavně jsem díky třetímu místu navýšila vedení v celkovém pořadí SP," uvedla.

SP ve snowboardingu v Moskvě - paralelní slalom:

Muži: 1. Fischnaller (It.), 2. B. Karl (Rak.), 3. Marguč (Slovin.), 4. Coratti (It.).

Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Fischnaller 2060, 2. Felicetti (It.) 1600, 3. Jankov 1490.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Jankov (Bul.) 3290, 2. Fischnaller 2620, 3. Sobolev (Rus.) 2286.

Ženy: 1. Kummerová, 2. Jennyová (obě Švýc.), 3. Ledecká (ČR), 4. Rieglerová (Rak.).

Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Kummerová 2450, 2. Tuděgeševová (Rus.) 1760, 3. Ledecká 1390.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Ledecká 3390, 2. Tuděgeševová 2960, 3. Kummerová 2760. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy