Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Ledecká si vylepšila maximum, v Itálii skončila pátá

Carezza (Itálie) - Snowboardistce Ester Ledecké se podařilo díky pátému místu v paralelním slalomu vylepšit svůj dosavadní nejlepší výsledek ve světovém poháru. Z vítězství se v Carezze radovala Kanaďanka Carolline Calveová.

Ester Ledecká
zdroj: Z archivu Ester Ledecké

Osmnáctiletá Ledecká si v prvním kole vyřazovacích jízd si poradila s domácí Corinnou Boccaciniovou. Vypadla ale ve čtvrtfinále stejně dříve v paralelním obřím slalomu. Tentokrát nestačila na Italku Nadyu Ochnerovou. Osmnáctiletá česká naděje vyhrála kvalifikaci a poprvé se v ní mezi elitou vešla do nejlepší trojky. "Co se týče Světového poháru, ještě jsem do třetího místa nebyla a mám z toho velkou radost. Ten slalom mi skutečně sedl," řekla Ledecká.

Ester Ledecká:

"Udělala jsem chybu a zaplatila za ni. V jedné brance jsem najela špatnou linii. Co mi popisoval trenér, špatně jsem přenesla váhu a vracela se pak do branky, kroužila jsem tam jak orel kolem skal. Ale s výsledkem jsem spokojená, alespoň vím, na čem mám pracovat."

Po dvou závodech sezony je v čele průběžného pořadí snowboardingových alpských disciplín Švýcarka Patrizia Kummerová s Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou. Ledecká je díky zisku 850 bodů celkově pátá.

Paralelní slalom mužů vyhrál Francouz Sylvain Dufour, který ve finále porazil Alexandera Payera z Rakouska. Češi se neprosadili, Albert Jelínek obsadil v kvalifikaci 57. místo a Petr Šindelář skončil hned za ním.

Světový pohár ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní slalom:

Muži: 1. Dufour (Fr.), 2. Payer, 3. Mathies (oba Rak.), ...57. Jelínek, 58. Šindelář nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP: 1. Košir (Slovin.) 1250, 2. Mathies 1200, 3. Dufour 1160, ...63. Jelínek 14,3.

Ženy: 1. Calveová (Kan.), 2. Tuděgeševová (Rus.), 3. Jörgová (Něm.), ...5. Ledecká.

Průběžné pořadí SP: 1. Kummerová (Švýc.) a Tuděgeševová obě 1400, 3. Calveová 1360, ...5. Ledecká 850.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy