Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Ledecká bodovala 25. místem i v super-G, vyhrála Gutová

Garmisch-Partenkirchen - Ester Ledecká znovu bodovala v lyžařském Světovém poháru. V superobřím slalomu v Ga-Pa skončila snowboardingová mistryně světa pětadvacátá a navázala na sobotní 24. místo ze sjezdu. Vítězka všech tří předchozích super-G v sezoně Lindsey Vonnová tentokrát dojela třetí, zvítězila Švýcarka Lara Gutová.

Ester Ledecká
zdroj: Reuters

Dvacetiletá Ledecká startovala s číslem 44 a i v druhém závodu SP v životě se prosadila do bodované třicítky. Za vítěznou Gutovou zaostala na německé sjezdovce Kandahar o dvě vteřiny a 28 setin, za elitní desítkou o rovnou sekundu a v průběžném pořadí super-G se rázem stala nejlepší Češkou.

"Rozhodně jde o zlom v mé kariéře. Dlouho jsem čekala na moment vyzkoušet si Světový pohár. Splnila jsem si další z mých snů a také viděla, co musím udělat, abych se dostala zase výše," prohlásila Ledecká. "Viděla jsem na vlastní oči, že ty nejlepší holky jsou zcela jiný level. Byla to ohromná zkušenost, výjimečná událost, odjíždím plná nových poznatků," dodala.

Super-G je její nejoblíbenější disciplínou, i proto si nepřipouštěla tlak, pod který se dostala po překvapivém sobotním výsledku. "Nebála jsem se, naopak jsem se ohromně těšila. Už ráno jsem se nemohla dočkat startu, protože jsem super-G nejela od zářijové přípravy v Chile. Šla jsem na start a říkala si: přece se z toho nepoděláš, bude to parádní jízda, tohle máš ráda," popsala své pocity.

Vonnová nešla do rizika, Gutová ano

Vonnová, suverénní královna sobotního sjezdu, prohrála s Gutovou o 23 setin sekundy. Na druhé místo se mezi ně vklínila domácí Viktoria Rebensburgová, která americkou hvězdu porazila o osm setin a i podruhé se v Ga-Pa prosadila na stupně vítězek. V průběžném pořadí SP stáhla Gutová náskok vedoucí Vonnové na 87 bodů.

"Nešla jsem do absolutního rizika, zatímco Lara ano. Podmínky byly těžké, neměla jsem dobrý pocit ze sněhu a to se projevilo. Nejsem v pozici, že bych musela riskovat," uznala Vonnová. "Moc jsem nepřemýšlela a prostě jsem jela. Udělala jsem méně chyb. Ukázalo se, že Lindsey není neporazitelná," dodala Gutová.

Čtyřiadvacetiletá Gutová vyhrála popáté v sezoně, po dvou obřích slalomech, sjezdu a kombinaci ovládla i další disciplínu. Celkově vyhrála sedmnáctý závod SP v kariéře a po ranním triumfu Carla Janky v Koreji se postarala o další radostný okamžik švýcarských sjezdařů.

Ve čtvrtek se Ledecká představí ve sjezdu ve švýcarské Crans Montaně. "Jedeme dál podle plánu, lyže ještě neodkládám a pojedu i další závody v Crans Montaně, kde mě čeká sjezd a kombinace. A ke snowboardu se vrátím poté na tréninku v Rakousku a na závodech koncem měsíce v Turecku," dodala česká univerzálka.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - superobří slalom: 1. Gutová (Švýc.) 1:20,51, 2. Rebensburgová (Něm.) -0,15, 3. Vonnová (USA) -0,23, 4. Weiratherová (Licht.) -0,71, 5. Hütterová (Rak.) -0,92, 6. Klingová (Švéd.) -0,96, 7. Görglová (Rak.) -1,04, 8. N. Fanchiniová -1,15, 9. Brignoneová (obě It.) -1,16, 10. Rossová (USA) -1,28, ...25. Ledecká (ČR) -2,28.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 4 závodech): 1. Vonnová 360 b., 2. Gutová 261, 3. Hütterová 215, 4. Rebensburgová 204, 5. Weiratherová 166, 6. N. Fanchiniová 127, ...39. Ledecká 6, 43. Křížová (ČR) 2.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 41 závodů): 1. Vonnová 1060, 2. Gutová 973, 3. Rebensburgová 820, 4. Hansdotterová (Švéd.) 661, 5. Weiratherová 619, 6. Lösethová (Nor.) 541, ...12. Strachová (ČR) 396, 97. Ledecká 13, 102. Křížová 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy