Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lange s Kuskem mají čtvrté zlato, Danilevič byl 13.

Whistler - Němci André Lange a Kevin Kuske získali díky triumfu v soutěži dvojbobů čtvrté olympijské zlato v kariéře. Šestatřicetiletý Lange je vůbec prvním pilotem historie, kterému se takový výsledek pod pěti kruhy povedl. Česká posádka Ivo Danilevič, Jan Stokláska skončila na 13. místě. Lange s Kuskem mohou svou rekordní sbírku rozšířit ještě v soutěži čtyřbobů, která začne v pátek. Další informace z hokejového turnaje nabízí server zoh.cz.

Devětatřicetiletý Danilevič si ve Whistleru vytvořil osobní olympijské maximum bez rozdílu disciplíny. Před osmi lety v Salt Lake City i před čtyřmi v Turíně obsadil ještě s brzdařem Romanem Gomolou 16. pozici v dvojbobech, jako člen posádky čtyřbobu vybojoval 14. a 15. místo. V Kanadě patřila Danilevičovi před závěrečnou jízdou 15. pozice, dokázal ale ještě předjet Nizozemce i Poláky.

"Bomba! Byla to moje poslední jízda na dvojce, takže velká spokojenost. Jsem moc rád," řekl Danilevič, který po olympiádě ukončí kariéru. Česká dvojice měla problém při vážení před třetí jízdou. Podle pravidel musí oba jezdci mít dohromady i s bobem 390 kilogramů. "Bylo to tip ťop. Prošli jsme na druhý pokus," řekl Danilevič, kterého ještě čeká v nejrychlejším korytu světa ve Whistleru závod čtyřbobů. "A pak rodinný život," dodal.

Hrdinou soutěží v nebezpečném ledovém korytu se stal osminásobný mistr světa Lange. Ten si vedoucí pozici držel od sobotní druhé jízdy a nakonec uhájil náskok 22 setin před reprezentačním kolegou Thomasem Florschützem. Oproti turínským hrám si o jedno místo polepšil ruský pilot Alexandr Zubkov, jemuž patří bronz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy