Volejbalový magazín

La Sgambeda vyhrál Aukland, z Čechů nejlepší Novák

Livigno - Tradičním závodem v italském Livignu na 35 kilometrů odstartoval naplno devítidílný seriál Ski Classics dálkových běžců na lyžích. Triumf v mužské kategorii si připsal Nor Anders Aukland z týmu Santander. Norové obsadili všechny tři medailové pozice. Druhý skončil Kjölstad a třetí Pettersen. České barvy reprezentoval desátým místem Petr Novák, Stanislav Řezáč byl dvaadvacátý. V ženské části doběhla Kateřina Smutná, Češka závodící za Rakousko a vítězka týmového prologu ze soboty, druhá. Předčila ji Švýcarka Bonerová.

Norští dálkoví lyžaři kralovali na La Sgambeda

Výsledky závodu v dálkovém běhu na lyžích La Sgambeda, závod Ski Classics v (35 km klasicky):

Muži: 1. A. Aukland 1:21:20,9, 2. Kjölstad -13,1, 3. Pettersen (všichni Nor.) -13,9, ...10. Novák -19,5, 22. Řezáč -1:59,9, 27. Ročárek (všichni ČR) -2:04,9.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 1:35:07,0, 2. Smutná (Rak.) -24,5, 3. Ivanovová (Rus.) -27,3, ...9. Boudíková -4:43,8, 22. Chrástková -18:30,4, 25. Zelenková (všechny ČR) -20:03,1.