Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Kučerová skončila ve skikrosu šestá, Kraus vypadl v osmifinále

Kreischberg - Skikrosařka Nikol Kučerová skončila šestá na mistrovství světa v rakouském Kreischbergu a zaznamenala své nejlepší umístění na světovém šampionátu. Nedařilo se Tomáši Krausovi, který vypadl v osmifinále a skončil dvacátý. Třetí česká zástupkyně na startu Andrea Zemanová nepřešla přes čtvrtfinále a obsadila 14. místo.

Tomáš Kraus
zdroj: SLČR/Sport Invest Group

Tituly získali Slovinec Filip Flišar a Rakušanka Andrea Limbacherová, která ve finále porazila ve fotofiniši Francouzku Ophélii Davidovou. "Věděla jsem, že na to mám. Vím, že s holkama dokážu soupeřit při jízdách, to mi jde lépe než proti času," uvedla v cíli Kučerová. "I když to možná zní trochu nafoukaně, tak pro mě to úplné překvapení nebylo. Ale je to samozřejmě super, jsem ráda," komentovala svůj výsledek.

Kučerová absolvovala osmifinále pouze tréninkově, protože jela jen s Francouzkou Alizée Baronovou a obě postupovaly. Ve čtvrtfinále byla česká lyžařka po startu druhá, ale pak klesla na chvost a zdálo se, že neuspěje. V závěru se odvážně dostala před Rakušanku Christinu Staudingerovou a Baronovou, v poslední zatáčce měla navíc výhodnou vnitřní stopu a postoupila z druhého místa. V semifinále se Kučerová na skocích dostala dvakrát do záklonu a ztratila rychlost. Dojela třetí s odstupem za postupující dvojicí a do bojů o medaile nezasáhla.

V malém finále jako v předchozích jízdách dobře odstartovala a tentokrát se udržela na druhé pozici, což v konečném hodnocení znamenalo šesté místo. Kučerová startovala na třetím šampionátu a vylepšila své maximum, kterým bylo 12. místo z Deer Valley v roce 2011. Šesté místo je i druhý nejlepší výsledek Kučerové mezi elitou - ve světovém poháru byla výš jen jednou, před více než čtyřmi lety dojela třetí v italském Innichenu.

Kraus se z osmifinále neprobojoval

Čtyřicetiletý Kraus do osmifinále výborně odstartoval a dostal se do čela. V polovině trati se před něj dostal Rakušan Andreas Matt a na českého dvojnásobného mistra světa dorážel Němec Paul Eckert. V předposlední zatáčce Kraus ještě odolal jeho náporu, ale po posledním skoku se na něj Eckert dotáhl.

Cílem projeli vedle sebe a fotografie ukázala, že Němec měl nataženou ruku v cíli o kousek dříve. "Celý týden jsem se pral s tratí. Teď už jsem byl v pohodě, odstartoval jsem krásně, ale tři chyby na posledních sto metrech, to se nesmí dělat. Takže zklamání to samozřejmě je," řekl Kraus.

I Zemanová do osmifinále dobře odstartovala a jela první. Pak jako Kraus ztrácela, klesla na nepostupové třetí místo, ale měla štěstí, protože před ní spadla Američanka Tania Prymaková. Ve čtvrtfinále už se snažila marně a dojela poslední čtvrtá. Skikros se neobešel bez nebezpečných pádů. Švýcar Armin Niederer a Rakušan Thomas Zangerl v semifinále do cíle nedojeli, ošklivě se potloukli a záchranáři je ze svahu odvezli na ošetření.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Kreischbergu (Rakousko):

Skikros:

Muži: 1. Flišar (Slovin.), 2. Chapuis (Fr.), 3. Öhling Norberg (Švéd.), 4. Eckert (Něm.), ...20. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.

Ženy: 1. Limbacherová (Rak.), 2. Davidová (Fr.), 3. Smithová (Švýc.), 4. Eichingerová (Něm.), ...6. Kučerová, 14. Zemanová (obě ČR) vyřazena ve čtvrtfinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy