Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Kristoffersen vyhrál slalom ve Val d'Isere, Krýzl nebodoval

Val d'Isere (Francie) - Norský lyžař Henrik Kristoffersen vyhrál úvodní slalom Světového poháru ve Val d'Isere a připsal si páté vítězství v seriálu v kariéře. Druhé místo obsadil Rakušan Marcel Hirscher a po vítězství v sobotním obřím slalomu opět navýšil vedení v průběžném hodnocení SP. Kryštof Krýzl do 2. kola nepostoupil a obsadil 38. místo.

Henrik Kristoffersen
zdroj: ČTK/AP

Kristoffersen byl v prvním kole nejrychlejší a svou pozici uhájil i díky tomu, že na Hirschera měl náskok 1,66 sekundy. Rakouský vítěz Světového poháru z posledních čtyř sezon byl po prvním kole až osmý. Další Nor Sebastian Foss-Solevaag, po úvodní jízdě druhý, i Francouz Alexis Pinturault, v prvním kole třetí, druhou část závodu po chybě nedokončili. Třetí místo obsadil Felix Neureuther z Německa, který se dostal na třetí příčku i v celkovém pořadí SP.

"Trať byla náročná, hodně zatočená, ale všichni to měli stejné," řekl po finálovém kole Kristoffersen. "Věděl jsem, že Marcel (Hirscher) zajel druhé kolo skvěle, tak jsem do toho musel šlapat naplno," uvedl.

Vedoucí muž SP byl po prvním kole zklamaný a musel prý změnit hodně věcí. "Analyzoval jsem to a v druhém kole jel jinak," řekl Hirscher. "Jsem rád, že se mi povedlo takhle vrátit se na stupně. Tlačil jsem do toho a myslím, že moje druhá jízda byla taková, kterou jsem předváděl, když mi bylo osmnáct. Byl jsem na svém limitu," upozornil šestadvacetiletý lyžař.

Krýzl v sobotu ve francouzském zimním středisku bodoval potřetí v řadě v seriálu 20. místem v obřím slalomu, dnes za Kristoffersenem v prvním kole zaostal o 3,47 sekundy. Od postupující třicítky ho dělilo 63 setin sekundy. Adam Kotzmann 1. kolo nedokončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy