Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME v 10 tancích 2018 Česko

Kraus si na SP zlomil stehenní kost a čeká ho operace

Arosa (Švýcarsko) – Závod světového poháru v Arose skončil pro Tomáše Krause velkou nepříjemností. Český skikrosař si zlomil stehenní kost a během odpoledne se ve Švýcarsku podrobí operaci. Kraus se zranil ve čtvrtfinále a musel být odvezen z trati na kanadských saních. Dvojnásobný mistr světa neustál závěrečný skok, cíl protnul v pádu a držel se za pravou nohu.

Tomáš Kraus
zdroj: SLČR/Sport Invest Group

Čtyřicetiletý Kraus jel většinu čtvrtfinálové rozjížďky třetí a snažil se dohnat soupeře před sebou. Před posledním skokem se přibližoval k druhému Paulu Eckertovi z Německa, ale ze skoku vyletěl rozhozen a dopadl jen na pravou nohu. Po dopadu se mu nohy rozjely, obě lyže mu vypnuly a skončil v kotrmelcích. Několik minut byl ošetřován na zemi a následně odvezen na kanadských saních.

Naposledy měl Kraus těžký pád předloni na mistrovství světa ve Vossu. Tehdy pro něj skončilo čtvrtfinále prasklinou v pánvi. "Jedinou aktuální informací je, že u Tomáše došlo ke zlomenině stehenní kosti a odpoledne bude operován. Další zprávy k jeho stavu tak budeme mít pravděpodobně nejdříve zítra," řekla Tereza Vlková z agentury Sport Invest, která dvojnásobného mistra světa zastupuje.

Závod měla jet i Andrea Zemanová, která úspěšně zvládla obě kvalifikační jízdy, ale do čtvrtfinále kvůli nemoci ani nenastoupila. "Kvalifikaci jsem jela s bolestí a teplotou, až jsem skončila na kapačkách," řekla Zemanová.

SP v akrobatickém lyžování v Arose (Švýcarsko) - skikros:

Muži: 1. Öhling Norberg (Švéd.), 2. Ridzik (Rus.), 3. Midol (Fr.), ...12. Kraus (ČR) - vyřazen ve čtvrtfinále.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 10 závodů): 1. Öhling Norberg 211, 2. Schauer (Něm.) 173, 3. Chapuis (Fr.) 157, ...33. Kraus 22.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Holmlundová (Švéd.), 3. Davidová (Fr.), ...16. Zemanová - nenastoupila do čtvrtfinále, 17. Kučerová (obě ČR) - nepostoupila z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 10 závodů): 1. Thompsonová (Kan.) 300, 2. Holmlundová 255, 3. Smithová 225, ...14. Zemanová 61, 24. Kučerová 38.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy