Dohráno MOL Cup

Kraus obsadil v Lake Placid šesté místo

Lake Placid (USA) - Český skikrosař Tomáš Kraus obsadil v závodě Světového poháru v americkém Lake Placid šesté místo. Vyhrál Kanaďan Christopher Delbosco. Pětatřicetiletý Kraus vypadl v semifinále, v kterém skončil třetí. V malém finále si pak český reprezentant vyjel druhé místo a v konečném pořadí obsadil šestou příčku.

Závod v Lake Placid byl posledním podnikem SP před olympiádou ve Vancouveru, kde čeká skikros premiéra. Generálkou na hry budou pro Krause, dvojnásobného mistra světa a čtyřnásobného vítěze SP, prestižní X-Games v Aspenu.

Závody SP v akrobatickém lyžování ve skikrosu v Lake Placid (USA):
Muži: 1. Delbosco (Kan.), 2. Matt (Rak.), 3. Duncan (Kan.), 4. Rahlves
(USA), ...6. Kraus (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Schmid (Švýc.) 435, 2. Matt 306, 3. Delbosco 297, ...5. Kraus 251, 56. Šafář (ČR) 6.

Ženy: 1. Serwaová (Kan.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Davidová (Fr.), 4. McIvorová (Kan.).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Davidová 475, 2. McIvorová 437, 3. Serwaová 292.