BBV po 25 letech

Kraus dojel v úvodním závodě SP ve skikrosu sedmý.

Nakiska - Tomáš Kraus skončil v úvodním závodu Světového poháru ve skikrosu sedmý. V semifinále i v malém finále dojel devětatřicetiletý český reprezentant v sobotu v kanadské Nakisce třetí, zvítězil Francouz Jonas Devouassoux. Závod žen vyhrála domácí lyžařka Marielle Thompsonová, Andrea Zemanová byla dvacátá.

Kraus po 26. místě v kvalifikaci vyhrál osmifinále právě před Devouassouxem, ve čtvrtfinálové jízdě si pozice prohodili. Do finále se ale dvojnásobnému mistru světa a čtyřnásobnému celkovému vítězi Světového poháru postoupit nepodařilo.

V Nakisce se původně měly jet dva závody, ale první z nich byl kvůli extrémně nízkým teplotám přeložen na sobotu a druhý bez náhrady zrušen. SP bude pokračovat příští neděli 15. prosince ve Val Thorens ve Francii.

Úvodní závod SP ve skikrosu v Nakisce (Kanada):

Muži: 1. Devouassoux (Fr.), 2. Niederer (Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...7. Kraus (ČR).

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Davidová (Fr.), ...20. Zemanová, Kučerová (obě ČR) nedokončila kvalifikační jízdu.