Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
RC Sparta Praha - RC Tatra Smíchov

Krasobruslař Verner skončil na MS čtvrtý

Los Angeles - Český krasobruslař Tomáš Verner skončil na mistrovství světa těsně pod stupni vítězů. Na šampionátu v Los Angeles zajel čtvrtou volnou jízdu a zaostal o 4,26 bodu za bronzovým Brianem Joubertem z Francie. Titul získal Američan Evan Lysacek před Kanaďanem Patrickem Chanem.

Tomáš Verner
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Verner, který čtvrtým místem zopakoval dva roky staré maximum z MS, ve volné jízdě dlouho sahal po medaili. Program zahájil famózní kombinací čtverného a trojitého toeloopu, čistě skočil trojitý lutz, axel i salchow. První drobné zaváhání přišlo po druhém trojitém axelu, po němž zvládl do kombinace zařadit jen jednoduchý toeloop.

Verner dostal od trenéra pohlavek

Na rozdíl od loňského MS a letošního ME se vyhnul jednoduchým skokům, ale v závěru jízdy skočil lutz a flip jen se dvěma otáčkami, což ho připravilo o šanci na stupně vítězů. Bezprostředně po skončení volné jízdy dal dvaadvacetiletý český reprezentant najevo své zklamání, od trenéra Michaela Hutha vzápětí dostal lehký pohlavek.

Ziskem 151,35 bodu o více než čtyři body zaostal za svým osobním maximem a v průběžném pořadí se zařadil za Chana. Osmnáctiletý Kanaďan na rozdíl od Vernera nezařazuje čtverný skok, ale vedle podobně nevydařené kombinace po axelu udělal chybu už jen u rittbergeru, který skočil s pouhými dvěma otáčkami.

Lysacek jel čistě, Joubert chyboval

Verner musel čekat, jestli nezaváhá některý z vedoucích dvou závodníků po krátkém programu. Jako první z nich nastoupil Lysacek, který se v soutěžích někdy pokouší o čtverný skok, ale tentokrát ho nezařadil. Předvedl však naprosto čistou jízdu a ziskem 159,53 bodu si vytvořil nový osobní rekord.

To mu po dvou bronzových medailích z let 2005 a 2006 přineslo první světový titul, k němuž mu pomohly i chyby lídra soutěže Jouberta. Ten místo avizovaných tří čtverných skoků zařadil jediný, nevydařil se mu druhý trojitý axel a v samém závěru programu upadl při dvojitém axelu. Loňský vicemistr světa tak z prvního místa po krátkém programu klesl na bronzovou příčku a nepodařilo se mu zopakovat titul z roku 2007.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy