Kooperativa NBL 2023/2024

Kowalczyková vyhrála v Canmore první závod v sezoně

Canmore (Kanada) - Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková a Němec Tim Tscharnke vyhráli závody s hromadným startem světového poháru v kanadském Canmore. Kowalczyková využila absence norské hvězdy Marit Björgenové a vyhrála poprvé v sezoně, Tscharnke se prosadil na nejvyšší příčku premiérově v kariéře.

V čele průběžného pořadí zůstala Marit Björgenová z Norska, která v Kanadě nestartovala. Kowalczyková se posunula na druhé místo a na soupeřku ztrácí 75 bodů. Jediná česká reprezentantka na startu Martina Chrástková závod nedokončila.

Třiadvacetiletý německý vítěz v cílové rovince 15 kilometrů dlouhého závodu porazil Nora Sjura Rötheho o 4,8 sekundy. Třetí skončil další německý reprezentant Tobias Angerer. Čeští muži v Kanadě nestartovali, jediná Češka Martina Chrástková závod nedokončila. Mezi muži se rovněž na nejvyšších příčkách pořadí SP nic neměnilo, vede stále Nor Petter Northug, který v Canmore rovněž nezávodil. Nejlepší z Čechů Lukáš Bauer klesl na 31. místo.

Výsledky SP v běhu na lyžích v Canmore

Muži:
1. Tscharnke (Něm.) 41:14,8 min., 2. Röthe (Nor.) -4,8, 3. Angerer (Něm.) -5,8, 4. Bělov (Rus.) -6,2, 5. Di Centa (It.) -8,7, 6. Dotzler (Něm.) -9,3, 7. Larkov (Rus.) -13,1, 8. Jespersen (Nor.) -13,5, 9. Jönsson (Švéd.) -16,6, 10. Eliassen (Nor.) -17,3.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 31 závodů): 1. Northug (Nor.) 335 b., 2. Poltoranin (Kaz.) 281, 3. Vylegžanin (Rus.) 252, 4. Sundby (Nor.) a Jönsson oba 249, 6. Röthe 241, ...31. Bauer 54, 72. Kožíšek (oba ČR) 11.

Ženy:
1. Kowalczyková (Pol.) 28:58,4 min., 2. Kyllönenová (Fin.) -14,4, 3. Fallaová -28,2, 4. Skofterudová -29,7, 5. Östbergová (všechny Nor.) -30,1, 6. Randallová (USA) -30,6, 7. Steiraová (Nor.) -31,8, 8. De Martinová Topraninová (It.) -37,5, 9. Ševčenková (Ukr.) -44,4, 10. Išidaová (Jap.) -51,4, ...Chrástková (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 31 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 450, 2. Kowalczyková 375, 3. Randallová 370, 4. Johaugová 273, 5. Wengová (obě Nor.) 234, 6. Skofterudová 230.