MČR v alpském lyžování

Kowalczyková suverénně obhájila vítězství na Tour de Ski

Val di Fiemme - Lyžařskou Tour de Ski vyhrála opět Polka Justyna Kowalczyková před Norkou Therese Johaugovou a Italkou Mariannou Longaovou. Těžké stoupání na sjezdovce Alpe Cermis dokončila na 19. místě Eva Nývltová. Kowalczyková si podle předpokladů dojela pro druhé prvenství za sebou naprosto s přehledem. Na devítikilometrové trati sice nebyla absolutně nejrychlejší, více než dvouminutový náskok jí však dával možnost vyjet sjezdovku konstantním tempem bez obav o výsledek.

Nejrychleji se s místy až třicetiprocentním sklonem vypořádala Norka Johaugová, která předstihla tři soupeřky a v cíli se radovala z druhého místa. Kowalczyková si díky dalšímu bonusu 400 bodů výrazně pojistila vedení ve Světovém poháru. Ten v posledních dvou letech vyhrála.