Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Koukalovou ohromila Vysočina Aréna. Nikdy jsem neviděla nic většího, řekla

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Jen co vyjela na seznamovací trénink ve Vysočina Aréně, s údivem koukala na tribuny. Gabriela Koukalová byla fascinovaná výškou ochozů a podle svých slov si připadala jako gladiátor. Obhájkyně triumfu ve Světovém poháru se proto už na domácí závody pořádně těší, jelikož úvodní dva podniky seriálu ji atmosférou zklamaly.

Gabriela Koukalová
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"S přirovnáním ke gladiátorovi mám možná trochu bujnou představivost. Po vybudování ještě další tribuny na stadionu mi přijde až neskutečné, že tady bude tolik lidí. Asi jsem nikdy neviděla nic většího. V tomto prostředí si připadám taková malinká," uvedla po tréninku Koukalová, která se těší na atmosféru po divácky skromných závodech ve švédském Östersundu a slovinské Pokljuce.

"Tam moc lidí v hledišti nebylo. Doufám, že uděláme velkou konkurenci Oberhofu a Ruhpoldingu," řekla Koukalová, která si pochvalovala i široké novoměstské tratě. Marně hledala v paměti, kdy naposledy na podobných "dálnicích" závodila.

"Vypadá to, že všechno jen vychvaluji. To nechci," usmála se momentálně pátá závodnice průběžného pořadí Světového poháru. Mezi drobné nedostatky zařadila kostrbatou trať, která si po projetí rolbou zatím nesedla. "To není žádná výtka. Je to otázka jednoho dne. Musí se počítat s tím, že při rozvážení takového množství sněhu stroje všechno nepojmou naráz," řekla Koukalová.

Sezonu si zatím vychutnává a závodění ji nesmírně baví. "Možná je to tím, že na mě není takový pocit zodpovědnosti jako v minulých letech," míní vítězka stíhacího závodu v Östersundu.

Po víkendovém oteplení dnes počasí pořadatelům přálo. Teploty se přes celý den pohybovaly pod bodem mrazu a podobná předpověď je i na další dny, což umožní i využití okolních travnatých ploch k parkování. Jediným problémem je zpoždění stavby obřího VIP stanu pro 1600 osob, kterému chybí oplášťování. Časový skluz brzdí plánované navážení nábytku, kulinářského vybavení i potravin.

Je nám líto, video expirovalo.
Koukalová o Vysočina Aréně: Ten nový kopec mi dělá trochu vrásku na čele
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy