Koudelka si v Sapporu skočil pro čtvrté místo

Sapporo (Japonsko) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v závodě Světového poháru v Sapporu čtvrtý. K umístění na stupních vítězů mu chybělo více než třináct bodů. Stejně jako v sobotu vyhrál Japonec Daiki Ito. Bodovali i všichni tři další Češi. Jakub Janda byl devatenáctý, po prvním kole přitom měl na průběžné osmé pozici blízko k lepšímu výsledku. Lukáš Hlava obsadil 21. místo a Jan Matura 27. příčku.

Koudelka byl čtvrtý už po úvodním kole, v němž doletěl na 127 metrů. V druhém kole ještě dva metry přidal a předstihl německého skokana Richarda Freitaga, zezadu se ale před něj díky 135 metrům dostal vedoucí muž SP Andreas Kofler z Rakouska.

Ito v druhém kole protáhl skok až na 137 metrů a o dva body předčil Poláka Kamila Stocha. V sobotu si šestadvacetiletý Japonec na domácím můstku v Sapporu připsal první triumf v kariéře, druhý přidal hned den poté.