Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Koudelka s černou páskou za Rašku doskočil šestý v Zakopaném

Zakopané (Polsko) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil šesté místo ve Světovém poháru v Zakopaném a zopakoval tak výsledek z předchozího závodu na Kulmu. K nadšení dvacetitisícového polského publika zvítězil domácí reprezentant Kamil Stoch.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP

Desátý muž průběžného pořadí SP Koudelka, který v závodě stejně jako další Češi uctil černou páskou na rukávu kombinézy dnes zesnulou legendu Jiřího Rašku, skočil 122 a 118 metrů. Méně vydařený druhý pokus ho stál jednu příčku oproti prvnímu kolu, nicméně s přehledem pošesté z posledních sedmi závodů skončil v elitní desítce. K umístění na stupních vítězů chybělo české jedničce šest bodů.

Do SP se vrátil Lukáš Hlava

Dvanáctou příčkou se vrátil do Světového poháru Lukáš Hlava, jenž si přesně před dvěma týdny při pádu v Bischofshofenu zlomil nos a lícní kost. Hlava ještě před odjezdem do Polska absolvoval trénink v Harrachově, kde si na můstku K70 po zranění poprvé třikrát skočil. "Takže jsem neměl problémy, nevadilo mi to," uvedl Hlava. Občas cítí naraženiny a zhmožděniny, s kolegy nehraje ani volejbal, aby nedostal míčem do hlavy. "Ještě dávám trochu rameno dohromady, ale je to na dobré cestě. Za dnešní výsledky jsem samozřejmě moc rád," prohlásil.

Bodoval ještě jednadvacátý Jakub Janda, Borek Sedlák ze 42. místa do druhého kola nepostoupil.

Trenér Jiroutek dobré výsledky věnoval Raškovi

Kouče reprezentace Davida Jiroutka potěšilo, že jeho týmu se zrovna dnes, v den úmrtí legendárního skokana na lyžích, dařilo. "Sice jsme nevyhráli, ale je jasné, že ty výsledky jsou dobré, a rádi bychom je věnovali panu Raškovi," prohlásil trenér. Cítil, že jeho svěřence dnešní smutná událost poznamenala, ale v dobrém. Celý tým totiž hned napadlo, že bude skákat s černými páskami. "Chtěli jsme vzdát hold, byl to najednou tým, který držel spolu," podotkl trenér. Věděl ale, že zejména Jandu Raškovo úmrtí vzalo, neboť oba pocházejí z Frenštátu pod Radhoštěm. "Určitě se to na jeho náladě odrazilo. Na něm to bylo znát už od rána, byl takový bezduchý," poznamenal.

I Koudelka chtěl svým výsledkem vzdát hold Raškovi, ale mrzelo ho, že mohl podat ještě daleko lepší výkon. "Trochu mě to mrzí, protože ty skoky nebyly vůbec ideální," řekl. "To je pro mě velké plus, protože vím, že se můžu ještě zlepšovat. Kdybych byl šestý po dvou ideálních skocích, neměl bych z toho takovou radost," prohlásil.

Stoch předvedl ve druhém kole nejdelší skok dne 135 metrů a druhého Richarda Freitaga z Německa porazil o téměř šest bodů. Třetí místo obsadil Rakušan Andreas Kofler, jenž se na stupně vítězů vyšplhal až z 14. místa po prvním kole. Pojistil si díky tomu vedení v SP.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy