Následuje
SP Německo

Koudelka: Odpočinul jsem si hlavně v hlavě. Chci toho využít na Turné

Engelberg (Švýcarsko) – Během pátečních tréninků to vypadalo, že pauza, kterou si Roman Koudelka vybral během závodů v Rusku, poznamenala jeho formu. Avšak pravda byla nakonec jinde. Český skokan v hlavním závodě v Engelbergu znovu ukázal, že je ve velké pohodě, když skončil druhý, a nyní věří, že si fazónu přenese i na blížící se Turné. "Obětovali jsme tomu všechno. Snad mi to tam nebude svazovat nohy, snad si to užiju," uvedl.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP autor: Urs Flueeler

Závodní volno nebylo pro Koudelku fyzickým odpočinkem. Dal volno jen své hlavě. "Byly tam ostré tréninky, bolely mě nohy, docela jsem dostával do těla," uvedl Koudelka. "Ale teď jsem se cítil dobře. Zkoušel jsem tady nové věci, nové lyže, novou kombinézu, takže po těch tvrdých trénincích doma to zase byla změna," povídal.

Vynechal Světový pohár v Rusku, aby si odpočinul od skoků na lyžích. Aby nemyslel na závody. "Docela se mi to povedlo, kupoval jsem vánoční dárky, skoky z Ruska jsem viděl jen pár záběru v televizi, odreagoval jsem se, chodil jsem se psem, věnoval jsem se přítelkyni, bylo to ku prospěchu, takže jsem se těšil na závody," řekl Koudelka. "Ale věřím, že by se to mělo projevit hlavně na Turné," doufal.

Už dvakrát měl letos Koudelka na sobě žlutý dres pro vedoucího závodníka Světového poháru, ale kvůli tomu, že vynechal klání v Rusku, o první místo přišel. "Bylo mi to jedno, měl bych ho rád, ale je svazující ho mít na sobě," uznal. "Příležitost ho vybojovat ještě bude, myslím, že bych se v něm cítil příjemně až do konce sezony," usmíval se.

Jak toho ale docílit? "Chci pracovat jak doteď. Trénovat, pak otočit hlavu a na skoky nemyslet. Je to náročné, ale pár týdnů už mám za sebou, tak snad se mi to povede. Na Turné chci být silný," zopakoval. "Obětovali jsme tomu všechno. Snad mi to tam nebude svazovat nohy, snad si to užiji," uvedl.

Své formě věří natolik, že ho nerozhodily ani slabší skoky v pátečním tréninku. Zkoušel totiž nové lyže i kombinézu. "Nechávalo mě to chladným," řekl. Nové lyže ještě zkusí v neděli ve zkušebním kole, ale nechá si je asi jen na lety. "Mám z nich dobrý pocit, ale nejsou rozjeté, jsou pomalejší na nájezdu, na lety je ale asi brát budu, jsou z hrany pomalejší, nepřijdou rychle k tělu, neztratím tím rychlost," popisoval.

Před Turné čtyř můstků si chce zase odpočinout. "Přijedu domů, budu mít dva dny volno, lehnu na gauč a budu hrát hry, hlavně hokej. Vypnu mobil," plánoval s úsměvem. Na Štědrý večer si dá tradiční večeři, ale je mu jasné, že jeho myšlenky samy zamíří k Turné čtyř můstků. "Vánoce si proto asi moc neužiji, tak doufejme po Turné. Snad úspěšném," věřil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy