Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Kostnerová je poprvé mistryní světa

Nice (Francie) - Italská krasobruslařka Carolina Kostnerová se poprvé v kariéře stala mistryní světa. Stříbro v závěrečné soutěži šampionátu v Nice získala Ruska Aljona Leonovová, bronzovovu medaili vybojovala Japonka Akiko Suzukiová.

Carolina Kostnerová
zdroj: ČTK/AP

Kostnerová měla před šampionátem ve sbírce tři medaile z MS, ale na titul doposud útočila marně. Tentokrát předvedla čistou volnou jízdu, vylepšila si o čtyři body osobní rekord a převálcovala soupeřky především ve známce za programové komponenty. Díky tomu se vyšvihla ze třetího místa po krátkém programu na nejvyšší stupínek a ke čtyřem evropským titulům přidala první světový.

Z první velké medaile se raduje Leonovová, která stejně jako krátký program zajela i volnou jízdu bez výraznější chyby. Po jejím skončení jí vytryskly slzy radosti. I když po výkonu Kostnerové neudržela vedoucí příčku po krátkém programu, získala první velkou medaili.

Teprve druhý start na světovém šampionátu proměnila v bronz sedmadvacetiletá Suzukiová, jež dlouho nebyla schopna kvalifikovat se v nabité japonské konkurenci. Z páté příčky po krátkém programu za sebe ostatně odsunula dvě krajanky Kanako Murakamiovou a Mao Asadaovou, které shodně zradil axel.

Na čtvrtou příčku z osmé pozice po krátkém programu poskočila Američanka Ashley Wagnerová. Ta po nevýrazném čtvrtečním výkonu ukázala, proč letos vyhrála šampionát čtyř kontinentů. Ve volné jízdě zvládla trojitý lutz a dva trojité flipy a dostala třetí nejvyšší známku večera.

Konečné pořadí soutěže žen:

1. Kostnerová (It.) 189,94,

2. Leonovová (Rus.) 184,28,

3. Suzukiová (Jap.) 180,68,

4. Wagnerová (USA) 176,77,

5. Murakamiová 175,41,

6. Asadaová (obě Jap.) 164,52.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy