Následuje
MS 2020 Německo

Konopová: To, že jedu na hry, je absolutně bláznivé

Praha - S účastí na olympiádě ve Vancouveru už nepočítala. Po dohadech mezi akrobaty vyměnila Martina Konopová pro letošní zimu skokanské lyže za vybavení na freeski, ale teď bude přemontovávat vázání, aby mohla do Kanady narychlo zamířit. "Já nevím, jestli je to dobře," uvedla Konopová. "Je super, že jedu na olympiádu, ale upřímně, takhle bez závodů tam asi nejede nikdo. Je to absolutně bláznivé, ale snad to nějak dopadne," doplnila akrobatka.

Nominační kritéria splnila v minulé zimě desátým místem na Světovém pohár v Kanadě, jenže od loňského února nezávodila a jen trénovala na můstcích s dopadem do vody. Do Vancouveru nakonec pojede díky tomu, že mezinárodní federace FIS rozšířila českou kvótu a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek dodatečnou nominaci schválil.

Rijavec napsal nepravdivý dopis, tvrdí Konopová

Třiadvacetiletá Konopová přiznala, že ji napadlo, že nemá cenu na olympijské hry jezdit. "Ale trenér (Pavel Landa) mě z toho vyvedl," uvedla. "Říkal, že když pojedu za čtyři roky, tak budu mít zkušenost, jak to tam chodí, takže to bude ve finále dobře," řekla. 

Letos zatím neskákala kvůli rozkolu v akrobatické reprezentaci. Rakouský trenér českého týmu Christijan Rijavec navrhl dopisem na vedení svazu v září její vyřazení z týmu, protože podle něj ztratila Konopová a Roman Dobřanský výkonnost. "Ten velice ostrý dopis byl z poloviny nepravdivý," reagovala Konopová.Rijavec v prohlášení tvrdil, že oba závodníci mají neprofesionální přístup. "Měla šanci se na olympiádě dostat do pětky, ale to by musela pořádně trénovat. Musím se smát, že tam chce jet," řekl Rijavec ve středu. "Ukázali bychom, že dostat se na vrchol lze i kouřením, alkoholovými večírky, nárůstem váhy o deset kilo a přístupem bez snahy, cíle a jakékoliv motivace."
Konopová tvrdí, že Rijavec po minulé zimní sezoně přijel na trénink do Štítů až v červenci. "Nevěnoval se nám, dal nám jen tréninkový plán, který v srpnu změnil, ale ten nám došel až v září. On si pak vymyslel lži a pomluvy," řekla akrobatka. Po dopisu na svaz se s Dobřanským ohradili stížností na revizní komisi svazu. "Ta po důkazech uznala, že máme pravdu my," řekla Konopová.

Telefonát Martiny Konopové
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy