Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól měsíce

Koivuranta se stal vítězem hodnocení SP sdruženářů

Vikersund (Norsko) - Finský sdruženář Anssi Koivuranta se ve dvaceti letech stal vítězem celkového hodnocení Světového poháru v severské kombinaci. V dnešním závěrečném závodu ve Vikersundu mu stačilo k potvrzení triumfu osmé místo, vyhrál Američan Bill Demong. Vítěz sedmi závodů v této sezoně SP Koivuranta už měl prvenství prakticky zajištěné před vyvrcholením sezony. Před Norem Magnusem Moanem měl totiž náskok 99 bodů. Jeho největší konkurent navíc pokazil skok, a tak bylo o všem podstatném rozhodnuto.

Anssi Koivuranta
zdroj: ČTK/AP

Na trati se skvělým běžeckým výkonem předvedl mistr světa Demong, jenž ze sedmnácté příčky rychle předjížděl jednoho soupeře za druhým a po šesti kilometrech už byl v čele. Do cíle si dovezl desetisekundový náskok před domácími závodníky Petterem Tandem a Mikkem Kokslienem.

Běžecké kvality prokázal také Miroslav Dvořák, jenž si polepšil oproti skokanské části o devět pozic a doběhl jako nejlepší z Čechů na 14. místě. Hned za ním dokončil závod Pavel Churavý, na bodovanou pozici dosáhl i devatenáctý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek skončil jednačtyřicátý. V celkovém pořadí sezony obsadil Churavý desáté místo, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Jako třicátý sdruženář sezony je hodnocen Slavík, o místo za ním figuruje Dvořák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy