Japonský závod Grand Prix ovládli domácí krasobruslaři

Mijagi (Japonsko) - Domácí krasobruslaři ovládli závod seriálu Grand Prix v Japonsku, v obou individuálních kategoriích obsadili první i druhé místo. Zatímco však Juzuru Hanju vyhrál před Daisukem Takahašim téměř o deset bodů, vítěznou Mao Asadaovou dělilo od Akiko Suzukiové pouhých pět setin bodu.

Juzuru Hanju
zdroj: ČTK/AP

Všichni čtyři japonští reprezentanti si zajistili účast v prosincovém finále Grand Prix v Soči. To se odehraje bez českých krasobruslařů, neboť Michal Březina i Tomáš Verner zůstali daleko za postupovou šesticí. Březinovi stačily body získané v předchozích závodech na třinácté a Vernerovi na 21. místo.

Sedmnáctiletý Hanju v pátek vylepšil vlastní světový rekord v krátkém programu, za který mu rozhodčí dali 95,32 bodu. Vyhrál i volné jízdy, v nichž předvedl čtverný toeloop a šest trojitých skoků. Ve finále GP mužů bude jedním ze čtyř Japonců, startovní pole doplňují Patrick Chan z Kanady a Španěl Javier Fernández.

V tancích na ledě v Mijagi zvítězili Američané Meryl Davisová a Charlie White.